Emflux Two – nová elektrická motorka z Indie

ZDROJ | Emflux

Start upová firma Emflux predstavila druhú generáciu elektrickej motorky Emflux s príznačným označením Two. Má ísť o dostupnejšiu verziu pôvodnej motorky Emflux One.

Výhodou motoriek je, že sa vyrábajú kompletne na jednom mieste a teda nie sú skladané z rôznych dodávaných komponentov. Výroba prebieha v krajine pôvodu start upu, v Indii.

ZDROJ | Emflux

Pozrite siMotorka Newron pripomína vozidlo zo sci-fi

Motorky sa objavili zatiaľ iba na prvých teaser záberoch, no už teraz vieme, že budú vyzerať perfektne rovnako ako už odhalená motorka Emflux One, ktorá je tiež v pláne.

Výrobca predstavil dva modely – Emflux Two a Emflux Two+. Pôvodná motorka Emflux One má predpokladanú cenu 9 000 dolárov. Verzia Two by mala byť lacnejšia. Emflux Two by mala mať maximálnu rýchlosť 160 kilometrov za hodinu a dojazd by tiež mal byť 160 kilometrov na jedno nabitie.

Verzia Emflux TWO+ by mala mať maximálnu rýchlosť 180 kilometrov za hodinu a dojazd slušných 200 kilometrov. Pokiaľ vás motorky zaujali, k dispozícii by mali byť až v roku 2021 za zatiaľ nešpecifikované ceny. Nevýhodou je, že budú pravdepodobne dostupné zatiaľ iba pre indický trh.

Emflux to však bude mať ťažké kvôli veľkej konkurencii. Každý mesiac sa objaví nová elektrická motorka, ktorú predstavia firmy z celého sveta.

ZDROJ | Emflux

Pozrite siElektrická motorka z budúcnosti od BMW

Pôvodná motorka Emflux One stále nie je na trhu a predávať sa kvôli zdržaniu má až od budúceho roku, takže hovoriť o úspechu je zatiaľ predčasné. Skôr ide o ambiciózne plány, ktoré v prípade tohto start upu neboli zatiaľ naplnené.

Trh s elektrickými motorkami bude v Indii iba rásť a to aj vďaka prísnym zákonom, ktoré boli prijaté. Do roku 2025 plánuje India vymeniť všetky motorky za elektrické verzie. Čo na tieto elektrické dvojkolesové mašiny poviete?

ZdrojEmflux,Electrek

Komentáre k článku