Elektromobil od VW bude stáť ako Golf a ponúkne dojazd 550 km!

ZDROJ | VW

Informácie agentúry Reuters zo začiatku novembra tohto roka sa potvrdili. Automobilka Volkswagen bude vyrábať elektromobil s (takmer) ľudovou cenou. Automobilka potvrdila, že cena bude podobná dieslovému Golfu. Navyše jeho dojazd dosiahne do 550 kilometrov na jedno nabitie.

ZDROJ | VW

V úvode novembra sme vás informovali, že nemecký koncern Volkswagen chce preorbiť tri existujúce továrne na klasické automobily so spaľovacími motormi na výrobu plne elektrických vozidiel. Tie budú stáť na už známej platforme MEB. Vozidlo s kódovým označením MEB entry má byť cenovo dostupný elektromobil, ktorý bude veľkým konkurentom pre Tesla Model 3.

Novinka od VW mala podľa informácií agentúry Reuters stáť do 20 000 €, čím by sa mohla stať cenovo najdostupnejším elektromobilom na trhu. Vyrábať sa bude vo fabrike v Zwickau.

ZDROJ | VW

Automobilka Volkswagen potvrdila, že pripravovaný dostupný elektromobil VW ID bude stáť ako súčasný model Golf s naftovým motorom. Ten dnes u nás kúpite s cenou od cca 19 500 €.

S informáciou o novom modeli prišiel Jurgen Stackmann, člen boardu vo Volkswagene, na svojom Twittri. Podľa obrázka ide o screenshot zjavne nejakej prezentácie od VW.

Podľa informácií z obrázka je jasné, že VW chce, aby mala novinka dojazd okolo 550 km. Nejde však o certifikovaný dozajzd, zatiaľ taký odhaduje iba samotný výrobca, no verí, že taký dosiahne aj pri meraní WLPT, ktoré je náročnejšie ako často využívaný NEDC. V praxi by tak mohol VW ID dosiahnuť pokojne 400-500 km na jedno nabitie v akýchkoľvek (bežných) podmienkach.

Potešiť majú aj pravidelné updaty systému bez nutnosti návštevy servisu, iba cez internet. Rovnako poteší aj pripravenosť na konektivitu. Má ísť zjavne o možnosť vzájomnej komunikácie medzi vozidlami snáď nielen od VW.

Čerešničkou majú byť takmer nulové emisie CO2 aj pri samotnej výrobe vozidla. Napríklad fabrika v Zwickau je od minulého roku CO2 neutrálna.

ZDROJ | VW

K novému elektromobilu sa dostal aj britský TopGear, ktorý zistil ešte viac informácií. Výkon novinky má byť okolo 180 koní, batéria ponúkne 48 až 111 kWh. Maximálny dojazd 550 km dosiahnete aj len s top batériou. Najmenšia batéria vraj ponúkne dojazd 330 km. Práve s ňou bude VW ID stáť ako súčasný model Golf. Nabíjať sa bude pomocou 125 kW nabíjačky.

V predaji sa nový elektromobil objaví ale až v roku 2020. Dovtedy sa môžeme iba tešiť na jeho oficiálne predstavenie a predstavenie ďalších elektromobilov z rodiny ID.

ZDROJ | VW

ZdrojTopGear,Twitter

Komentáre k článku