Elektromobil Karma SC1 Vision Concept chce konkurovať tým najlepším

ZDROJ | Karma Automotive

Americká spoločnosť Karma Automotive (kedysi Fisker) predstavila koncept futuristického elektromobilu bez strechy, Karma SC1 Vision Concept. S nezvyčajným dizajnom a pravdepodobne výkonným motorom chce konkurovať menám ako Tesla Roadster či Rimac C_Two. Karma zjavne nebude taká výkonná, no unikátnosť jej nemožno uprieť.

Spoločnosť s čínskym investorom predstaví novinku na podujatí Pebble Beach Concours d’Elegance po 12-mesačnom vývoji. Novinka Karma SC1 Vision Concept má byť plne elektrické hyperšportové vozidlo pre tých najnáročnejších. Od nich sa očakáva, že budú ochotní i zaplatiť nemalú sumu malosériovej výroby elektromobilu.

ZDROJ | Karma Automotive

Žiaľ, Karma si nechala všetky detailnejšie informácie pre seba. Nie je teda zatiaľ známe, čo sa bude skrývať pod kapotou. Spoločnosť na tom zjavne pracuje a nemá finálnu podobu motorov a ich výkonu. Taktiež nie je známa kapacita batérií, ktoré budú elektromotory živiť.

Môžme však predpokladať, že o pohon sa bude starať minimálne dvojica elektromotorov, pohánať budú obe nápravy. Vzhľadom na veľkosť vozidla je možné očakávať aj pomerne veľké kapacity batérií (možno budú v rôznych kapacitách ako pri Tesle).

ZDROJ | Karma Automotive

Známe je však to, že Karma SC1 Vision Concept chce v sebe integrovať už aj 5G pripojenie a M2M komunikáciu. Chýbať by nemal autonómny systém s LIDARom a 6 radarmi, ktorého stupňa ale nie je známe. Samozrejmosťou budú aj prvky umelej inteligencie, Karma však hovorí aj o schopnosti ovládania očami vďaka kamerám vo vnútri. Majiteľov by mala potešiť aj biometrická ochrana vozidla.

Karma sa zatiaľ teda viac chváli a sústredí na dizajn, ktorý je celkom neokukaný (hoci z istých uhlov pôsobí ako Jaguar F-Type). Obrie výklopné dvere majú mať patentovanú technológiu vyklápania a natáčania nad prednými kolesami. Dvere zároveň chránia predný batožinový priestor z bočných strán.

ZDROJ | Karma Automotive

Karma SC1 Vision Concept sa má raz dostať aj do predaja. Kedy to bude žiaľ nie je známe.

 

ZdrojKarma Automotive

Komentáre k článku