Elektrický crossover Kia EV6 ukazuje svoje krivky na prvých záberoch

ZDROJ | Kia

Automobilka Kia zažíva prerod, začiatkom roka sa zbavila prívlastku „Motor Company“, nahodila nové logo a odštartovala prechod svojho portfólia na plne elektrické modely. Prvou lastovičkou v tomto smere bude EV6, štvordverový crossover model, ktorý Kia ukazuje na úplne prvých záberoch.

Pozn.: Všetky fotografie v článku sú pre lepšiu viditeľnosť dizajnu vozidla upravené redakciou TECHBOX.

Tajomný „plán S“ začína naberať kontúry. Kia odhaľuje prvý z minimálne jedenástich plne elektrických modelov, ktoré plánuje uviesť na trh najneskôr do roku 2025. Sedem z týchto modelov má byť postavených na platforme E-GMP, ktorú Kia zdieľa s automobilkou Hyundai, v súčasnosti už aj s nedávno predstaveným modelom Hyundai IONIQ 5.

ZDROJ | Kia

Na tejto platforme bude postavený aj elektromobil Kia EV6, ktorý okrem svojich kontúr ukazuje aj to, aké jednoduché názvoslovie budú niesť nové elektromobily juhokórejskej automobilky. „EV6“ totiž nie je žiaden pracovný názov, ale finálne označenie nového 4-dverového crossoveru. Predponu „EV-„ bude niesť každý ďalší plne elektrický model značky.

Pozrite siUltramoderný Hyundai Bayon zaujme nielen výrazným dizajnom

Nový model by sme mali oficiálne spoznať už o týždeň, 15. marca. Už prvé zábery nám však ukazujú, ako približne bude Kia EV6 vyzerať a zatiaľ sa zdá, že pôjde o zaujímavú dizajnovú lahôdku.

ZDROJ | Kia

Predná maska si zachováva dravosť súčasných modelov, do hry však prináša výraznejšie segmentované LED svetlomety s ešte ostrejšími hranami. Zadná strana novinky je ešte zaujímavejšia, zdobiť ju bude svetelný pás tiahnúci sa cez celú zadnú masku a končiaci v diamantovom zdobení. Celý tento svetelný pás s brzdovými svetlami navyše na ďalšom zábere viditeľne vystupuje z inak celkom oblej karosérie.

ZDROJ | Kia
ZDROJ | Kia

Kia EV6 však nemusí zaujať iba dizajnom, v plnej výbave bude mať pod kapotou s veľkou pravdepodobnosťou nový nabíjací systém s napätím 800 V. Presné parametre jeho batérie zatiaľ nepoznáme, no z čisto teoretického hľadiska by malo modelu EV6 stačiť na získanie 500 kilometrov dojazdu krátka 20-minútová prestávka na kompatibilnej rýchlej nabíjačke. K dispozícii zrejme bude aj vo verzii s polovičným 400 V nabíjaním.

Pozrite siKia má odpoveď na Porsche Taycan – s 800 V nabíjaním

Webstránka automobilky napovedá tomu, že Kia EV6 dorazí do predaja aspoň na vybraných trhoch už v priebehu tohto leta, globálne by mohla byť dostupná v priebehu jesene. Otáznou nateraz zostáva cena, ktorú snáď spoznáme už budúci týždeň pri jeho oficiálnej svetovej premiére.

Aktualizácia

Kia vydala nové zábery plne odhaľujúce dizajn nového modelu vrátane jeho interiéru. Špecifikácie nového elektromobilu však ešte stále nepoznáme.

ZdrojHyundai

Komentáre k článku