Elektrické Karma Revero GT s extrémnou cenou prejde 580 kilometrov

ZDROJ | Karma Automotive

Americká spoločnosť Karma Automotive predstavila očakávaný elektrický model Karma Revero GT vychádzajúci z modelu Revero ešte z roku 2016. Ten má mať dojazd takmer 580 kilometrov, no nie na jedno nabitie, ale na jedno tankovanie. O prísun elektriny sa stará 1,5-litrový benzínový motor.

Karma Automotive s modelom Revero GT chce osloviť ekologicky zmýšľajúcich používateľov, ktorým ale neprekáža, že na výrobu elektriny priamo vo vozidle poslúži klasický benzínový motor. Ten je od BMW a ide o 1,5-litrový TwinPower Turbo trojvalec. Umiestnený je vpredu.

V stredovom tuneli umiestnené batérie majú celkovú kapacitu 28 kWh a priame nabíjanie zo siete. Pri plnom nabití dokážu poskytnúť dostatok energie na takmer 100 km jazdy na čisto elektrický pohon. Pri zapojení benzínového motora s pomerne malou nádržou dokáže GT-čko prejsť 579 km.

ZDROJ | Karma Automotive

Keďže výrobca udáva spotrebu na úrovni 71 mpg, po prepočte to vychádza na necelé 4 litre na 100 km. Nádrž by tak mala mať zhruba 20 litrov.

Na zadnej náprave sú dva elektromotory. Celkový výkon vozidla je 400 kW, čo je zhruba 535 koní. Maximálny krútiaci moment výrobca udáva na 746 Nm. Maximálna rýchlosť je 201 km/h, zrýchlenie na stovku pod 5 sekúnd aj vďaka Launch Control. Pádla pod volantom sú na zmenu jazdných režimov – Stealth (čisto elektrický pohon), Sustain (jazda na elektrinu priamo z generátora) a Sport (kombinácia batérie a generátora).

ZDROJ | Karma Automotive

Interiér je veľmi strohý, má minimum tlačidiel, väčšina vecí vo vozidle sa ovláda cez dotykový displej v stredovej konzole. Zaujímavo (rozumej čudne) vyzerá ovládanie elektrických okien na stredovom tuneli, hneď pri ovládaní prevodovky.

ZDROJ | Karma Automotive

Vo vnútri je však dostatok miesta pre 4 pasažierov. Novinka poteší aj po stránke technológií. Chýbať nemá sledovanie mŕtveho uhla, aktívne potláčanie okolitého hluku, OTA updaty, 3D haptický dotykový systém či vylepšený enetertainment systém. Zaujímavosťou je patentovaný ukazovateľ nabitia batérie pomocou tretieho brzdového svetla.

ZDROJ | Karma Automotive

Ručne vyrábaná novinka sa má začať predávať v poslednom kvartáli tohto roka. Cenu výrobca stanovil na 135 000 dolárov, no tá je bez tamojších daní. Revero GT je možné objednať už teraz.

ZdrojKarma Automotive

Komentáre k článku