Easy končí, nech žije Predplatenka! Ide o viac, ako len o zmenu názvu

ZDROJ | Unsplash

Doba sa mení a s ňou aj to, akým spôsobom vzájomne komunikujeme, koľko voláme, SMS-kujeme a v posledných mesiacoch najmä dátujeme. Starej dobrej predplatenej karte Easy od Telekomu preto po viac ako 20 rokoch musel zazvoniť umieračik, ktorý však zároveň značí aj štart novej éry plnej výhodnejších balíkov a skvelých benefitov. Zoznámte sa, toto je nová Predplatenka.

Aj keď by sa mohlo zdať, že svet mobilných služieb dnes patrí výhradne paušálom, v skutočnosti je opak pravdou. Podľa odhadov Telekomu je dnes na Slovensku aktívnych viac ako 2,4 milióna SIM kariet bez paušálu. Pri pohľade na novú ponuku Predplatenka si trúfame odhadnúť, že toto číslo bude vďaka štedrejším balíkom a úvodným benefitom v najbližšej dobe ešte rásť. Prečo?

ZDROJ | rawpixel (Pixabay)

Predplatenka značí v prvom rade absolútnu slobodu. Nespája sa s ňou žiadna viazanosť, žiadne faktúry a ani žiadne mesačné poplatky, čo padne v dnešnej nevyspytateľnej dobe určite vhod. Koľko kreditu si na kartu nabijete a koľko z neho napokon miniete, je iba na vás. S tým míňaním kreditu to však popravde s Predplatenkou nebude „také jednoduché“. Tešiť sa totiž môžete na nekonečné volania, SMS správy aj dáta. Ako to funguje?

Nekonečné volania a SMS správy

Každá minúta volania, rovnako ako každá zaslaná SMS správa stojí s Predplatenkou vždy fixných 10 centov. Ak však v rámci dňa prevoláte 5 minút, alebo odošlete 5 SMS správ, za ďalšie minúty volania a odoslané správy už nič navyše neplatíte. V rámci dňa tak za volania, alebo správy zaplatíte vždy maximálne 50 centov, pri maximálnom využití služieb teda spoločne maximálne 1 euro.

ZDROJ | Pixabay

Tým to však nekončí a Telekom obohacuje ponuku Predplatenky o nekonečný balík volaní na jedno číslo, s ktorým môžete za poplatok 2,50 € volať najbližších 30 dní od aktivácie bez akýchkoľvek obmedzení a ďalších doplatkov. Takýchto balíkov si navyše môžete v rámci Predplatenky predplatiť aj viacero naraz, a tak môžete počas celého mesiaca volať celej rodine a známym ešte výhodnejšie.

Vedeli ste, že…

Telekom pri novej Predplatenke po prvý raz nasadí do predaja aj tzv. half-SIM karty? Novú SIM kartu tak už dostanete na plastovej kartičke polovičnej veľkosti, vďaka čomu môže Telekom znížiť plochu nevyužitého plastu, a tým šetriť životné prostredie.

Nekonečné dáta

Ako sme už spomínali v úvode tohto článku, Predplatenka je šitá na mieru súčasnej dobe, a tak do popredia stavia úplne nové balíky dát. Po prvom použití dátových služieb na novej Predplatenke sa vám automaticky za cenu 50 centov aktivuje základný denný balík s objemom dát 300 MB. Vo chvíli, keď tento objem dát v rámci jedného dňa prečerpáte, môžete si k nemu za cenu 1,50 € priplatiť ďalšie 2 GB dát, ktoré budete mať k dispozícii po dobu nasledujúcich 24 hodín. Ak však viete, že vás v priebehu nasledujúceho dňa čaká veľa „dátovania“, exkluzívne si v mobilnej aplikácii Telekomu môžete na Predplatenke aktivovať nekonečný balík dát len za 2 €.

ZDROJ | Yura Fresh (Unsplash)

Ak si chcete balík mobilných dát rozložiť na viacero dní, siahnuť môžete po 10-dňových a 30-dňových balíkoch dát. V rámci nich si tak na 10 dní môžete predplatiť balík 1 GB dát, prípadne na 30 dní balík 1, 3, alebo až 5 GB dát. Zaujímavosťou je, že oproti ponuke dátových balíkov Easy ponúka Telekom pri Predplatenke za rovnakú cenu až dvojnásobok dát. Najväčší 30-dňový balík dát vám tak už za cenu 8 € poskytne namiesto 2,5 GB až 5 GB dát.

Dátové balíky v Predplatenke
Denný balík10-dňový balík30-dňový balík
300 MB/0,50 €1 GB/2,00 €1 GB/3,00 €
2 GB/1,50 €2 GB/6,00 €
Nekonečné dáta/2,00 € (iba v aplikácii)5 GB/8,00 €

30-dňový benefit a Nekonečné piatky

Hoci by sa mohlo zdať, že ponuka Predplatenky je už takto dostatočne lákavá, Telekom k nej pridáva ďalšie bezplatné benefity. Či už sa rozhodnete pre kúpu novej SIM karty, alebo na Predplatenku prejdete z ľubovoľnej Easy karty, Telekom vám k tomu pribalí aj možnosť vybrať si jeden z dvoch úvodných benefitov – 1 GB mesačný balík dát, alebo Nekonečný balík volaní. Vybraný benefit môžete využívať bezplatne po dobu 30 dní od aktivácie.

ZDROJ | nastya_gepp

Pomyselnou čerešničkou na torte v rámci ponuky novej Predplatenky je ďalší bezkonkurenčný benefit s názvom Nekonečné piatky. Pod týmto výstižným názvom sa ukrýva možnosť neobmedzeného čerpania mobilných dát počas každého piatku po dobu troch mesiacov v sieti 4G od Telekomu. Práve počas piatkov, ktoré trávime väčšinou mimo dosah Wi-Fi sietí, si tak s novou Predplatenkou nebudete musieť robiť starosti o to, koľko dát vám v predplatenom balíku ešte zostáva.

10 € kreditu za 5 €

Nová Predplatenka je už aktuálne v predaji a kúpiť si ju môžete cez webovú stránku operátora, na pobočke, alebo aj telefonicky cez kontaktné centrum. Samotná Predplatenka stojí 5 €, no na karte vás už bude čakať kredit v hodnote 10 €, ktorý vám umožní vyskúšať si všetky funkcie a služby Predplatenky okamžite po aktivácii karty bez ďalších starostí a výdavkov. Ďalší kredit si môžete na kartu dobiť cez internet, bankomaty, internet banking a samozrejme aj cez mobilnú aplikáciu Telekom, kde môžete priebežne sledovať vašu spotrebu a aktívne balíky služieb.

Článok sme pripravili v spolupráci so spoločnosťou Slovak Telekom.

ZdrojTelekom

Komentáre k článku