Digitálnu sprchu U by Moen už môžete ovládať aj pomocou hlasu

ZDROJ | Moen

Televízor, osvetlenie alebo termostat s hlasovým ovládaním už nepôsobí tak futuristicky, keď je na trhu U by Moen, digitálna sprcha s podporou Siri, Amazon Alexa a Google Assistant.

Tohtoročnú výstavu CES v Las Vegas ovládli digitálni asistenti a rôzne zariadenia kompatibilné s ich ekosystémom. Výnimku neurobila ani spoločnosť Moen, ktorá pomocou softvérovej aktualizácie prepojí svoju digitálnu sprchu U by Moen so službami Amazon Alexa, Google Assistant a Apple HomeKit, teda aj so Siri.

ZDROJ | Moen

Majitelia tejto luxusnej sprchy môžu využívať hlasové ovládanie pomocou asistentky Alexa už dnes. V aplikácii U by Moen pre iOS alebo Android si stačí vybrať jeden z 12 scén, alebo sprchu prepojiť na rutiny, ktoré ju naviažu napríklad na inteligentné osvetlenie.

ZDROJ | Moen

RECENZIANetatmo Healthy Home Coach vie, čo doma dýchate!

Pripojenie na Apple HomeKit bude dostupné v rámci aktualizácie v prvom kvartáli tohto roku a Google Assistant dorazí do aplikácie U by Moen rovnakou cestou v druhom kvartáli. Tieto integrácie samozrejme umožnia nastavovať sprchu aj na špecifickú teplotu.

ZDROJ | Moen

Systém U by Moen je zložený z digitálneho kohútika, ktorý sa pripája priamo na prívod vody a do sprchy je už umiestnený iba ovládací panel s 5-palcovým LCD displejom, ktorý zobrazuje aktuálnu teplotu. Novinkou v tomto systéme je zhruba 9-metrový dátový kábel, ktorý poskytne väčšiu flexibilitu pri montáži.

ZDROJ | Moen

Ak chcete mať doma hlasom ovládanú sprchu aj vy, U by Moen sa predáva vo 2-výstupovej a 4-výstupovej verzii za 1 225 a 2 265 dolárov. Moen k sprche navyše ponúka aj batériový modul, ktorý zabezpečí chod systému aj v prípade výpadku elektrickej energie. Batériový modul navýši cenu o 65 dolárov.

ZdrojMoen

Komentáre k článku