Detaily o projekte Audi Artemis unikajú

ZDROJ | Autocar

Koncom mája sme informovali o chystanom projekte elektromobilov od Audi, ktorý sa ukrýva pod názvom Artemis. Najnovšie sa objavili nové informácie o chystanom projekte.

Elektromobil má byť oficiálne predstavený až v roku 2024, no postupne sa odhaľuje v rôznych únikoch a náznakoch. Prvým elektromobilom v rámci projektu Artemis má byť Audi A9 e-tron. Ten by mohol vďaka prémiovému dizajnu konkurovať pripravovanému Mercedes-Benz EQS.

ZDROJ | Audi

Pozrite siAudi spúšťa projekt Artemis, do roku 2024 chce vydať prevratný elektromobil

Napriek tomu, že väčšinový podiel v Audi vlastní Volkswagen Group, Audi Artemis by malo ostať plne oddelené od projektov Volkswagenu. Pre informáciu, Volkswagen plánuje do roku 2029 predstaviť 75 nových elektromobilov. Zároveň chce táto nemecká automobilka do roku 2023 predať viac ako 1,5 milióna elektromobilov.

Čo sa týka samotnej automobilky Audi, tá plánuje do roku 2024 predstaviť 20 elektromobilov a 10 plug-in hybridov. Projekt Artemis má za cieľ dostať na cesty vysoko-efektívne elektrické vozidlo, ktoré by mohlo konkurovať automobilke Tesla, ktorá je v oblasti dojazdu jednotkou na trhu s elektromobilmi.

Novinka by podľa zverejnených informácií mala čerpať inšpiráciou z konceptu Audi Aicon z roku 2017. Súčasťou by mali byť najnovšie technológie batérie, 5G pripojenie či rozšírená realita zabudovaná do vozidla. Samozrejmosťou sú online aktualizácie na diaľku bez potreby návštevy servisu.

Static photo
Color: Solar skyZDROJ | Autocar

Pozrite siAudi A3 Sportback prináša hi-tech vyššej triedy a sľubuje elektrifikovaný pohon

Portál Autocar, ktorý s novými informáciami prišiel, tiež dodal, že v rámci projektu Artemis sa zvažujú aj iné elektromobily, ako napríklad elektrická verzia športového vozidla či 4×4 terénneho auta.

Elektromobily budú formovať najbližších desať rokov automobilový priemysel, o čom svedčia rastúce čísla elektromobilov po celom svete vrátane Číny, Európy a USA.

ZdrojAutocar

Komentáre k článku