Dell XPS Desktop dostáva vydarený facelift, nové procesory a grafické karty

ZDROJ | Dell

Dell krátko po uvedení vynovených notebookov z rodiny XPS predstavuje aj aktualizovaný XPS Desktop. V úplne novom kovovom šasi s kompaktnejšími rozmermi ponúka najnovšiu generáciu procesorov Intel a grafických kariet NVIDIA GeForce RTX.

Vynovený Dell XPS Desktop si berie kúsok z elegancie svojich príbuzných notebookov, no zároveň ponúka šasi rovnako pripravené na budúce rozšírenia a úpravy, ako jeho predchodca. Nové šasi má oproti predchádzajúcim takmer 24 litrom tentokrát iba 19-litrový objem, čo však spoločnosti nebránilo umiestniť doň najvýkonnejšie komerčne dostupné komponenty na trhu.

ZDROJ | Dell

Plne rozoberateľné šasi pod svojim povrchom ukrýva 10. generáciu procesorov Intel Core od modelu Core i5-10600K, až po najvyšší model Core i9-10900K. Pri grafických kartách sa najvyšší variant ustálil na modeli RTX 2070 SUPER z dielne spoločnosti NVIDIA. O ich napájanie sa postará 500W zdroj.

Pozrite siTrojica bezdrôtových slúchadiel od JBL poteší každé ucho

Na želanie doň Dell dokáže umiestniť celkovo až 128 GB operačnej pamäte. Na úschovu dát by mali bohate stačiť celkovo štyri dátové polia pripravené pre úložiská typu HDD aj SSD aj s možnosťou pripojenia optickej mechaniky. V ponuke portov má XPS Desktop celkovo sedem USB-A (3.1) portov, dvojicu portov USB 2.0, čítačku SD kariet, 3,5-mm jack a jeden USB-C konektor na prednej strane.

ZDROJ | Dell

Aj keď by sa mohlo zdať, že pri týchto rozmeroch bude musieť Dell siahnuť po vodnom chladení, v skutočnosti sa nový XPS Desktop chladí výhradne vzduchom. Čerstvý vzduch nasáva cez predný panel a po ochladení hardvéru sa ho bez cirkulácie zbavuje zo zadnej strany.

Pozrite siYamaha Civante class 3 – elektrický bicykel s maximálnou podporou 45 km/h

Dell XPS Desktop je už na vybraných trhoch v predaji s cenou začínajúcou na úrovni 650 dolárov. Do predaja tiež zamieri už v priebehu leta nová biela edícia notebooku Dell XPS 15, ktorá bude v porovnaní so základnou čiernou verziou o 50 dolárov drahšia.

ZdrojDell

Komentáre k článku