Dell XPS 15 – kráľ Ultrabookov dostáva do vienka výkonnejší hardvér

ZDROJ | Dell

Nepísaný kráľ Ultrabookov Dell XPS 15 dostáva aktualizáciu. Tá zahŕňa nové procesory Intel Core i aj výkonnejšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce 1050 Ti.

Keď sa pozrieme na dnešné Ultrabooky, jedným z výrobcov, ktorý to s nimi myslí vážne je určite Dell. Model XPS vždy upútal tenkými rámikmi, ako i konštrukciu. Teraz ale prináša zmeny hlavne po hardvérovej stránke.

ZDROJ | Dell

Medzi vlastnosti, ktoré zostali rovnaké patrí displej. Tu má používateľ stále na výber medzi Full HD (1 920 x 1 080 px) alebo 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 px). Dotyková vrstva je však dostupná len pri vyššom rozlíšení. Jas 400 nitov je v každom prípade totožný. Dell navyše tvrdí, že displej bude šetrnejší ku batérii. Tá bude mať v základe 56 Wh, s rýchlym SSD (od 256 GB do 1 TB) ale notebook spoločnosť dodáva so 97 Wh akumulátorom.

Pozrite siDell XPS 13 2-in-1 – hybrid v malom tele s výbornou konštrukciou

Hlavnou zmenou si prešiel procesor a grafická karta. V najvyššej konfigurácii môže mať používateľ až Intel Core i7-8750H so šiestimi jadrami, pričom notebookov s týmto CPU bolo v posledných dňoch predstavených hneď niekoľko. Novinka má priniesť podľa Intelu nárast vo výkone až o 88 % oproti predošlým generáciám. Výrobca ale nešpecifikuje presne, o ktorú iteráciu by malo ísť.

Vylepšení sa dočkala aj grafika. Zatiaľ čo v minuloročnom modeli sme mohli nájsť NVIDIA GeForce GTX 1050, tentokrát je voliteľná až NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. Nárast vo výkone by mal byť preto o to badateľnejší. Operačná pamäť RAM môže mať až 32 GB, vnútornú pamäť môže tvoriť buď spomínaný SSD disk alebo kombinácia 128 GB SSD a 1 TB HDD. Ostatné vlastnosti sú zachované, poslednou novinkou je Thunderbolt 3 s podporou pre štyri lanes.

Dell XPS 15 bude dostupný na predobjednanie už 16. apríla. Cena bude začínať na 1 000 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku