Dell XPS 15 2-in-1 – aktualizovaný kráľ Ultrabookov s mnohými zmenami

ZDROJ | Dell

Dell už ukázal 13-palcový model svojho populárneho Ultrabooku, teraz je rad na väčšom bratovi. A pri novinke Dell XPS 15 2-in-1 sa je veru na čo tešiť.


Dell na konferencii CES 2018 odhalilo svoj aktualizovaný vlajkový model notebookov zo série XPS. Dell XPS 15 2-in-1 ponúkne okrem konvertibilnej konštrukcie aj novú klávesnicu či poriadny výkon.

ZDROJ | Dell

Na prvý pohľad si môže každý všimnúť, že novinka je vďaka 180° pántom ohybná, čo predstavuje klasické použitie, ale aj režim tabletu. Stále takmer 2-kilový notebook nebude patriť medzi tie najpohodlnejšie na držanie. Tomu sa musel prispôsobiť aj displej. Tohtoročný model má preto dotykový panel. Ten môže mať Full HD (100% sRGB) alebo 4K Ultra HD (100% AdobeRGB) rozlíšenie, ďalej má jas 400 nitov aj podporu pre stylus.

O výkon sa postará najnovší procesor Intel Core i5-8305G alebo i7-8705G ôsmej generácie. Navyše výrobca využil nové riešenie, ktoré spoločne vyvinul Intel a AMD. V notebooku sa preto bude nachádzať grafická karta Radeon RX Vega M GL. Pamäť RAM môže mať 8 alebo 16 GB DDR4 , verzia s 32 GB sa ale pripravuje tiež. Vnútorné úložisko sa môže líšiť od 128 GB až po 1 TB SSD.

ZDROJ | Dell

Pozrite siIntel predstavil ôsmu generáciu Core H procesorov, GPU majú od AMD

Veľkou zmenou si prešla aj klávesnica. Pre tú má Dell označenie maglev, pričom v jednoduchosti má ísť o využitie magnetov za účelom docielenia lepšej odozvy. Aktivačná dráha klávesnice má totiž len 0,7 milimetra oproti 1,3 milimetrom v minuloročnom modeli.

Batéria má kapacitu 75 Wh, či to bude stačiť sa dozvieme až v reálnych testoch. Okrem toho už na Dell XPS 15 2-in-1 nenájdeme staršie USB porty. Nachádzajú sa tu len dva aktualizované USB-C porty, dva Thunderbolt 3, Micro SD čítačka a 3,5 mm jack.

ZDROJ | Dell

Dell XPS 15 2-in-1 sa začne predávať v apríli tohto roka. Prvou krajinou budú Spojené štáty americké, kde si za novinku vypýta 1 300 dolárov a viac.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku