Dell XPS 13 (2018) – Ultrabook, ktorý sa tak ľahko nezašpiní

ZDROJ | Dell

Ultrabooky Dell XPS už patria medzi stálice notebookov s operačným systémom Windows. Tohtoročné prinesú 4K displej, ôsmu generáciu Intel Core procesorov aj špeciálnu povrchovú úpravu, ktorá má vydržať dlhšie čistá.

https://youtu.be/EgtAC_n5oAM

Ultrabooky Dell XPS sa rovnakého dizajnu držali posledné tri roky, výrobca si teraz povedal, že prišiel čas na zmenu. Tie si síce na prvý pohľad používateľ všimnúť nemusí, ale ide o úpravy k lepšiemu. Dell XPS 13 (2018) má teraz hrúbku len 1,16 centimetra oproti 1,52 centimetrom. V prípade modelu s dotykovým displejom je notebook o 90 gramov ľahší. Pribudla aj nová zlato-biela farba a na ploche pod klávesnicou tkaná úprava. Spoločnosť navyše tvrdí, že povrch je špeciálne upravený tak, aby bol odolný voči fľakom od jedla či fixkám. Stačiť má, ak ho pretriete do siedmich dní.

ZDROJ | Dell

Okrem toho sa premiestnila webkamera. Tá sa doteraz nachádzala v ľavom spodnom rohu pod displejom, výrobca ju v aktualizovaných modeloch presunul do stredu. Nad ňou zostáva displej, ktorý pokrýva takmer celú stranu notebooku. Panel dostal do vienka 4K Ultra HD rozlíšenie oproti staršiemu QHD+. Model s Full HD displejom je dostupný tiež.

Pozrite siDell XPS 13 2-in-1 – hybrid v malom tele s výbornou konštrukciou

Čo už sa ale budúcim majiteľom nebude veľmi pozdávať je odstránenie dvoch USB 3.0 portov. Tie nahradili tri USB-C porty. Dell odstránil aj čítačku pre SD karty a nahradil ju menšou MicroSD alternatívou.

ZDROJ | Dell

Aktualizovaný hardvér spočíva v ôsmej generácii Intel Core i5 alebo i7 procesorov, ku ktorým pribudlo nové chladenie. Na výber bude stále od 4 GB do 16 GB pamäte RAM, pričom 4 a 8 GB varianty budú mať rýchlosť 1 866 MHz a 16 GB model 2 133 MHz. Vnútorné úložisko sa môže líšiť od 128 GB až po 1 TB SSD.

Nový Dell XPS 13 (2018) sa sústredil aj na bezpečnosť. Odomknúť ich bude možné odtlačkom prsta, tvárou či hlasom. Spoľahnúť sa však bude dať pravdepodobne len na prvú menovanú metódu.

ZDROJ | Dell

Batéria má kapacitu 52 Wh, čo by sa podľa výrobcu malo v reálnej výdrži premietnuť do 20 hodín výdrže v prípade Full HD modelu a 11 hodín v prípade 4K Ultra HD variantu.

Dell XPS 13 (2018) sa začína predávať už dnes s cenou začínajúcou na 1 000 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku