Dell XPS 13 má konečne webkameru na správnom mieste

ZDROJ | Dell

Spoločnosť Dell si na výstave CES 2019 priznala, že jej obľúbený notebook XPS 13 má jednu veľkú vadu, ktorá spočíva v umiestnení webkamery. Tohtoročný model už touto vadou netrpí.

Prvá generácia notebooku Dell XPS 13 si získala davy fanúšikov najmä vďaka InfinityEdge obrazovke, ktorá poskytovala uhlopriečku 13 palcov v tele 11-palcového notebooku. Tento dizajn si však vyberal daň na webkamere, ktorá musela byť umiestnená pod displejom. Po štyroch rokoch sa webkamera vracia na správne miesto.

ZDROJ | Dell

Dell muselo pre tohtoročný XPS 13 vyvinúť celkom novú webkameru bez toho, aby došlo k zníženiu kvality. To sa podľa prezentačného videa podarilo a webkamera dokonca poskytuje ešte o niečo kvalitnejší obraz v zlých svetelných podmienkach.

ZDROJ | Dell

Vylepšený bol aj samotný displej, ktorý môže mať v najvyššej konfigurácii 4K UHD rozlíšenie s podporou Dolby Vision HDR. Ide tak o prvý notebook od spoločnosti Dell, ktorý ponúka popri jase 400 nitov aj túto zobrazovaciu technológiu.

ZDROJ | Dell

Keďže došlo k vylepšeniu obrazovky, mnoho ľudí bude využívať svoj XPS 13 najmä na sledovanie filmov. Tohtoročný model preto dostáva novú funkciu CinemaStream, ktorá posilňuje a teda zrýchľuje streamovanie videí, ale aj hudby z internetu. Filmové a hudobné zážitky umocní zvukový systém Waves Maxx CinemaSound.

Pozrite siAlienware m17 kombinuje výkonný hardvér s ľahkým telom a 17″ displejom

Vo vnútri samozrejme nesmie chýbať 8. generácia procesorov Intel Core, kde je najvyšším ponúkaným procesorom Intel Core i7-8565U s integrovanou grafikou UHD Graphics 620. Táto zostava má v spojení s 4K UHD obrazovkou vydržať až 12 hodín na batérii. Model s Full HD obrazovkou údajne vydrží až 21 hodín.

Nový Dell XPS 13 je už v predaji za 999 dolárov v čiernej, sivej a ružovo-zlatej farbe. Niektoré konfigurácie sa dostanú do predaja až koncom januára.

ZDROJ | Dell

Za zmienku stojí aj ďalší model Latitude 7400, ktorý okrem konvertibilnej konštrukcie ponúka aj nový senzor priblíženia od spoločnosti Intel, ktorý v spojení s infračervenou kamerou dokáže automaticky odomykať a zamykať Windows podľa toho, či sa používateľ priblíži alebo vzdiali od notebooku.

ZDROJ | Dell

Tieto senzory sa nachádzajú nad 14-palcovým dotykovým displejom s Full HD rozlíšením, ktorý v spojení s 4-jadrovými procesormi Intel Core 8. generácie údajne poskytuje až 24-hodinovú výdrž batérie. Vzhľadom na výdrž batérie a váhu 1,36 kilogramu tak ide o skvelý konvertibilný notebook na cesty. V predaji bude od marca za 1 599 dolárov.

https://www.youtube.com/watch?v=zemO-YAjeqg

Dell si okrem toho na CES prinieslo aj niečo pre hráčov, ktorých potešia 15 a 17-palcové notebooky G7 s procesorom Intel Core i9-8950HK, grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2080 Max-Q a 32 GB RAM. Kým väčší model ponúka 17-palcový Full HD displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz, menší G7 má dotykový OLED displej s 4K UHD rozlíšením.

ZDROJ | Dell

Dell G7 15 bude v predaji od 19. januára za 1 099 a v rovnaký deň príde s cenou 1 380 dolárov do predaja aj 17-palcový model. Menej nároční hráči, ktorí chcú aspoň trochu ušetriť, môžu siahnuť po modeli Dell G5 15, ktorý pri cene 999 dolárov ponúkne procesor Intel Core i7-8750, grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 2070 Max-Q a 144-Hz Full HD displej.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku