Dell UltraSharp 49 – 49-palcový ultraširokouhlý monitor s QHD rozlíšením

ZDROJ | Dell

Dell obohatil ponuku ultraširokouhlých monitorov o nový Dell UltraSharp 49 U4919DW, ktorý je primárne určený pre finančný sektor a profesionálov, ktorí využívajú viaceré monitory.

Dell UltraSharp 49 U4919DW je prvý 49-palcový ultraširokouhlý monitor s QHD rozlíšením. Na obrovskú ploche s pomerom strán 32:9 tak vďaka vyššiemu rozlíšeniu zmestí podstatne viac obsahu, ako na podobné monitory s Full HD rozlíšením. Monitor je dokonca pripravený aj na pripojenie dvoch počítačov súčasne, či už cez HDMI 2.0, DisplayPort 1.4 alebo USB-C, ktoré prenáša až 90W prúd, čo postačí aj na napájanie väčšiny 15-palcových notebookov.

ZDROJ | Dell

Aby bolo ovládanie dvoch počítačov pohodlné, monitor podporuje pripojenie klávesnice a myši. Dva počítače je tak možné ovládať jedným príslušenstvom, pričom celkovo v ponuke portov nájdeme päť portov USB 3.0 pre hub a dva USB 3.0 vstupy. Stojan je navyše pripravený na nadstavbu ďalšieho identického monitora, čo však rozhodne nebude lacná zostava.

ZDROJ | Dell

Použitý IPS panel ponúka 99-% pokrytie farebného spektra sRGB, no pomerne vysokú, 5-milisekundovú odozvu v rýchlom režime a 8-milisekundovú odozvu v normálnom režime. Hráčov zrejme odradí aj obnovovacia frekvencia 60 Hz, ktorá však cieľovej skupine tohto monitoru prekážať nebude. Tá ocení 178-stupňové horizontálne a vertikálne zobrazovacie uhly.

RECENZIAZOWIE by BenQ RL2455T – monitor ako stvorený pre hernú konzolu

Dell UltraSharp 49 U4919DW bude na americkom trhu v predaji od 26. októbra za 1 699 dolárov. Predaj na ďalších trhoch zatiaľ nebol potvrdený.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku