Dell Mobile Connect – takmer bezchybná súhra notebooku a smartfónu

ZDROJ | Dell

Dell na konferencii CES 2018 predstavil program Mobile Connect. Ten používateľovi umožní prepojiť počítač so smartfónom a zobrazovať na ňom mobilné notifikácie.


Ekosystém od Apple obľubuje mnoho používateľov hlavne pre jeho ľahkú spoluprácu medzi zariadeniami spoločnosti. Nie je vôbec zložité začať prácu na iPhone a dokončiť na počítači či odpísať na SMS správu z MacBooku. Podobnú službu chce ponúknuť aj Dell, pričom program s názvom Mobile Connect predinštaluje na tohtoročné notebooky série XPS, Inspiron, Alienware a Vostro.

ZDROJ | Dell

Program Mobile Connect bude najlepšie pracovať s mobilnými telefónmi využívajúcimi Android po prepojení cez Wi-Fi Direct či Bluetooth. Na tých bude možné prijímať a odosielať správy či notifikácie, ale aj telefonovať priamo cez laptop vďaka mikrofónu. Chýbať nebude ani funkcia spúšťania Android aplikácií alebo hier. Niektoré z nich navyše používateľ bude môcť hrať na klávesnici Dell laptopu. Nakoľko ale pôjde o bezdrôtové pripojenie, odozva pravdepodobne nebude na takéto prípady vhodná. Poslednou funkciou bude streamovanie obsahu na obrazovku notebooku.

Pozrite siDell XPS 13 (2018) – Ultrabook, ktorý sa tak ľahko nezašpiní

Používatelia iPhonov ale narazia na isté problémy s kompatibilitou. Budú môcť síce odpovedať na SMS správy a telefonáty, notifikácie z aplikácií pre nich však dostupné nebudú. Navyše program bude pre iPhone uvoľnený až koncom januára.

ZDROJ | Dell

Dell Mobile Connect poteší všetkých, ktorí by radi trávili menej času neustálou výmenou notebooku a telefónu. Služba síce viac poteší majiteľov Android zariadení, no život uľahčí aj používateľom iPhonov. Okrem toho sa niekoľko redaktorov vyjadrilo, že podobnú iniciatívu už videlo, žiadna z nich ale nie je taká prepracovaná ako alternatíva od Dell. Jedinou veľkou nevýhodou je len fakt, že Mobile Connect bude určený len pre zákazníkov vlastniacich Dell notebook.

ZdrojDell

Komentáre k článku