Dell osviežil svoje notebooky novými kartami GeForce GTX 1660 Ti a 1650

ZDROJ | Dell

NVIDIA predstavila nové cenovo dostupné grafické karty GTX 1660 Ti a 1650, na čo hneď nadviazala spoločnosť Dell, ktorá tieto karty využije vo vynovených herných notebookoch.

Hardvérového osvieženia sa v prvom rade dočkala výkonná G-séria, do ktorej Dell osadil nové procesory Intel Core 9. generácie a grafické karty NVIDIA GTX série 1600. Modely Dell G5 a G7 budú už v najbližších dňoch v predaji s kartami NVIDIA GeForce 1660 Ti a 1650 Max-Q.

Vynovený Dell G5 15 začína cenou na 999 dolároch a väčší Dell G7 15 začína cenou na 1 099 dolároch. V júni sa k ním pridajú konfigurácie s kartami zo série NVIDIA GeForce RTX. Ceny týchto verzií však zatiaľ nepoznáme.

ZDROJ | Dell

Zmeny pri týchto modeloch nenastanú iba vo vnútri, ale aj navonok, kde hráčov poteší najmä dostupnosť monitorov s Full HD displejom a 240Hz obnovovacou frekvenciou. Pre tých, ktorí pred vysokou obnovovacou frekvenciou preferujú skôr vyššie rozlíšenie, bude v ponuke aj 4K UHD OLED displej. Do výbavy taktiež pribudne klávesnica so 4-zonovým RGB podsvietením.

ZDROJ | Dell

Ako cez kopirák bude vyzerať výbava herných notebookov Alienware m15 a m17. Novej grafickej karty NVIDIA GeForce GTX 1650 sa okrem toho dočká aj neherný notebook Dell XPS 15. Aj v tomto prípade novú grafickú kartu doplní nová generácia procesor Intel Core, vrátane najvýkonnejích procesorov Core i9.

Pozrite siDell 75 4K Interactive Touch Monitor – čierne tabule už nie sú v móde

Nový Dell XPS 15 okrem toho konečne ponúkne webkameru umiestnenú na správnom mieste, teda nad displejom. Menší Dell XPS 13 dostal podobnú úpravu ešte začiatkom tohto roka na výstave CES 2019. Predstavenia upraveného modelu sme sa síce dočkali, no do predaja sa dostane až v júni. Do tej doby spoločnosť upresní aj ceny modelov, ktoré zatiaľ neuvádza na trh.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEngadget,The Verge

Komentáre k článku