Dell 75 4K Interactive Touch Monitor – čierne tabule už nie sú v móde

ZDROJ | Dell

Interaktívne tabule pre firmy nie sú žiadnou novinkou. Najnovšie jednu predstavila firma Dell. Zariadenie Dell 75 4K Interactive Touch Monitor by mohla nahradiť klasické školské tabule.

Interaktívne tabule sme za posledné roky mohli vidieť aj od Microsoftu či od Google. Firma Dell sa rozhodla, že tiež prispeje a prichádza so zaujímavým interaktívnym displejom. Oproti konkurencii je tento typ tabule určený najmä pre školy.

ZDROJ | Dell

Pozrite siS tabuľou Google Jamboard budú brífingy jednoduchšie a interaktívnejšie

Ako už názov napovedá, ide o monitor s uhlopriečkou 75″ a s rozlíšením 4K Ultra HD, ktorý slúži ako dotykový displej. Ide o monitor, ktorý je určený na prácu v skupine a na učenie. Znamená to, že monitor podporuje až 20 dotykových bodov. Monitor podporuje aj stylus perá pre lepšie písanie. Dell 75 4K Interactive Touch Monitor má nainštalovaný aj softvér na prácu s interaktívnymi prezentáciami.

Jedna z funkcií tabule je Dell Screen Drop, ktorá má pomôcť pri ovládaní ľudí rôznych výšok. Stačí, aby používateľ klikol na bočný panel a automaticky sa zmení výškové nastavenie. Toto využijú najmä učitelia pri práci so žiakom, ktorý tabuľu vníma z inej výškovej perspektívy.

ZDROJ | Dell

Pozrite siMicrosoft Surface Hub 2 – pracovná tabuľa na druhú

Ak sa pýtate na dostupnosť, tabuľa Dell 75 4K Interactive Touch Monitor sa začne predávať od 30. apríla za cenu 5 999 dolárov. Nie je to zrovna cena pre slovenské školy, no v zahraničí pravdepodobne nebude o tieto tabule núdza. Podobné ceny ponúka aj konkurencia od Google či Microsoft. V balení okrem tabule nájdete stojan na kolieskach a dve stylus perá.

Uvidíme, či sa interaktívnej tabule dočkáme aj na našom trhu. Dell na svojich stránkach nespresňuje, pre ktoré krajiny bude zariadenie dostupné. Čo na novinku z dielne Dell poviete?

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojDell

Komentáre k článku