Dell 2-in-1 riešením XPS 13 vyrazili dych dizajnom aj výkonom

ZDROJ | Gizmodo

Computex 219 je bohatý na prekvapenia. Aj vďaka spoločnosti Dell. Tá predstavila XPS 13 vo verzii 2-in-1. Dizajnom aj výkonom vyčaruje úsmev na tvári. Menej nadšenia príde z novej generácie XPS 15.

XPS 13 ponúka vyšší HDR displej, ktorý má pomer strán 16:10, čo je rozhodne dobrá správa, ak pracujete napríklad s tabuľkami. Displej je posunutý bližšie ku klávesnici, keďže webkamera bola umiestnená na horný okraj. V Dell sa tiež pohrali so spracovaním pántov, ktoré sú sofistikovanejšie zapracované do tela notebooku. Mimochodom, to pôsobí oveľa prémiovejšie než akákoľvek predošlá generácia.

ZDROJ | Gizmodo

Veko je je z matného hliníku, vnútro z čierneho uhlíkového vlákna alebo bieleho laminátu. Klávesnica má MagLev dizajn druhej generácie s väčšími klávesami a o 19% väčším touchpadom. Novinkou je tlačidlo napájania so snímačom odtlačku prsta, ktorý má dopĺňať nedokonalé rozpoznávanie tváre Windows Hello.

ZDROJ | Gizmodo

V Dell sa rozhodli pre 10nm procesory Intel 10. generácie, teda v ponúkaných konfiguráciách nájdete Intel Core i3, i5 a i7. Podľa Dell výkon narastie 2,5-krát v porovnaní s predošlou generáciou a rýchlejšia bude aj integrovaná grafika Iris Plus. Pre vyšší výkon sa musel vrátiť výkonný chladiaci systém, ktorý je duálny a pracuje s ultratenkou parnou komorou. V charakteristikách nechýba Wi-Fi 6 a SSD PCIe s veľkosťou až do 1 TB.

ZDROJ | Gizmodo

 

13,4-palcový LCD displej má rozlíšenie 1080p, teda 1 920 x 1 200 pixlov, technológiu Dolby Vision a svietivosť 500 nitov. V ponuke bude alternatíva s 4K displejom s rozlíšením 3 840 x 2 100 pixlov. Táto verzia bude mať certifikáciu HDR 400, nebude však dostupná s Dolby Vision. Zaujímavo znie riešenie funkcie Eyesafe, ktorá zníži škodlivé modré svetlo, ale nevytiahne žltý odtieň, tak ako je to známe od konkurencie.

ZDROJ | Gizmodo

Rozmery 2-in-1 zariadenia od Dell sú 297x207x13 milimetrov, váha sa zastavila na 1,3 kilogramu. Batéria by mala mať výdž 16 hodín, v ponuke sú 2 USB 3 porty, oba s podporou pre Thunderbolt 3.

ZDROJ | Gizmodo

Dostupnosť Dell zatiaľ nekonkretizovalo, hovorí sa však o prelome jari a leta. Cena by mal byť okolo 1 000 amerických dolárov.

Dell venovalo pozornosť tiež modelu XPS 15, tu však tak ohromujúce vylepšenia nie sú. Telo notebooku zostáva totožné s predošlou generáciou. Ponúka však lepší procesor,  9. generáciu od Intelu. Ponúkané konfigurácie sa zastavili na 8-jadrovom i9-9980HK. Maximálna veľkosť RAM bude 64 GB. Rozhodne poteší grafika NVIDIA GTX 1650.

ZDROJ | Gizmodo

15,6-palcový displej bude mať rozlíšenie 1080p s technológiou Dolby Vision, alternatívou bude 4K OLED alebo LCD. Certifikácie HDR sa nedočkáme. Ceny XPS 15 začnú na 1 000 amerických dolárov, ak budete chcieť kvalitnejší displej, respektíve OLED, pripravte si 1 900 amerických doárov. Notebook bude dostupný od 28. mája.

 

Zdrojengadget,gizmodo

Komentáre k článku