Ďalšia ropná sieť bude budovať nabíjačky pre elektromobily, Total

ZDROJ | Total

Elektromobilita je už všade, dokonca aj v takých spoločnostiach, ktoré s elektromobilmi by radšej nechceli mať nikdy nič spoločné. Hovorím o ropných spoločnostiach, ktoré profitujú na presne opačnom konci mobility. Už nejaký ten piatok ale vidíme, že aj na čerpacích staniciach sa objavujú nabíjacie stanice pre elektromobily. A pribudnú ďalšie. Francúzsky Total v Paríži vybuduje vyše 2 000 nabíjacích staníc, v Európe chce mať 150 000 nabíjačiek.

Pozrite si123 elektromobilov a ich dojazd i spotreba podľa EPA

ZDROJ | Total

Francúzska ropná spoločnosť Total vyhrala výberové konanie na vybudovanie a revitalizáciu  2 329 nabíjacích miest po celom Paríži. Žiaľ, Parížania sa nemôžu tešiť predčasne, drvivá väčšina z AC nabíjačiek, 1 830 ks, bude s chabým, iba 7 kW výkonom. Určené budú na nabíjanie zdieľaných automobilov. Im taký výkon stačí, aj tak väčšinu času sú odparkované.

K nim má pribudnúť 140 iba 3 kW AC nabíjačiek určených pre elektrické motocykle a skútre. Súčasťou novej siete bude aj už 270 existujúcich Bélib nabíjacích miest. Z celkového počtu 2 329 má byť pritom len 10 nabíjacích hubov s výkonom 50 kW v podzemných garážach.

Ani vám ale nevychádzajú čísla? 1 830 + 140 + 270 + 10 nie je 2 329, ale 2 250, pričom huby by nemali mať iba po jednej nabíjačke. Napriek nepriaznivým nabíjacím výkonom sa ale počet nabíjačiek v meste zvýši o 56%.

ZDROJ | Total

Podľa portálu InsideEVs má ale Total v pláne vybudovať až 150 000 nabíjačiek po celej Európe. Total zároveň skupuje už existujúce siete, v Británii mal kúpiť Blue Point London s 1 600 nabíjačkami, v Nemecku zas Charging Solutions s 2 000 nabíjačkami. Z Totalu sa tak môžee čoskoro stať najväčšia sieť nabíjacích staníc v Európe.

Pozrite siV Nórsku sa už predáva viac elektromobilov, ako bežných áut!

ZdrojTotal,InsideeEVs

Komentáre k článku