Ďalších 19 nových LTE lokalít od O2, celkovo ich má už 161

Mrazivé dni postupujúcej jesene nás prinútili vytiahnuť zimné kabáty, no operátorovi O2 nezabránili pokračovaniu rozširovania siete rýchleho internetu LTE.

Pozrite siUž 142 lokalít druhej fázy výstavby LTE siete O2, 19 nových v uplynulom týždni

Operátor počas uplynulého týždňa v rámci druhej fázy výstavby LTE siete umožnil obyvateľom ďalších 19 nových lokalít využívať túto sieť. Vďaka tomu sa počet miest a obcí s LTE od septembra zvýšil už na 161.

o2-budovanie-siete-03
ZDROJ | O2

Konkrétne ide o mestá a obce a ich okolie:

Banská Štiavnica, Dolná Streda, Galanta, Handlová, Hliník nad Hronom, Hody, Krupina, Lehota, Matuškovo, Nová Baňa, Partizánske, Rožňava, Sereď, Sučany, Šintava, Turany, Veľké Zálužie, Vráble a Žiar nad Hronom.

Pozrite siV O2 za nový telefón na začiatok zaplatíte 2 €, zvyšok v splátkach

Okrem toho pokrylo operátor signálom LTE pokryl aj úseky rýchlostnej cesty R1 pri Seredi, Dolnej Strede, Šintave, Veľkom Záluží a Lehote.

K postupujúcemu rozširovaniu siete LTE sa opäť vyjadril Juraj Eliáš, riaditeľ sietí O2:

Cieľom rozširovania siete je sprístupnenie signálu 4G vo všetkých okresných mestách a mestách s významnejším počtom obyvateľov, ako aj pokrytie diaľníc a rýchlostných ciest. Súčasne posilňujeme aj 2G sieť. Tam, kde staviame nové bázové stanice pre 2G, prinášame rovno aj 4G LTE signál.

Rímskokatolícky kostol sv. Juraja, Dunajská Streda, 11. 11. 2016
Rímskokatolícky kostol sv. Juraja, Dunajská Streda, 11. 11. 2016ZDROJ | O2

Táto činnosť operátora O2 je v posledných týždňoch doprevádzaná zaujímavou aktivitou, modrým nasvietením najvýznamnejších pamätihodností vo vybraných mestách.

Kostol sv. Rozálie, Komárno, 11. 11. 2016
Kostol sv. Rozálie, Komárno, 11. 11. 2016ZDROJ | O2

So spustením 4G signálu sme sa rozhodli symbolicky vysvietiť na modro aj jednotlivé dominanty vybraných miest, kde už zákazníci môžu využívať najrýchlejší 4G LTE internet od O2,“ uviedla Tereza Molnár, hovorkyňa O2.

Fontána lásky, Michalovce, 11. 11. 2016
Fontána lásky, Michalovce, 11. 11. 2016ZDROJ | O2

Druhý novembrový piatok sa tak po zotmení vysvietil na modro Rímskokatolícky kostol sv. Juraja v Dunajskej Strede, Kostol sv. Rozálie v Komárne, Fontána lásky v Michalovciach, Mestský úrad v Novom Meste nad Váhom a Bazilika Minor Narodenia Panny Márie vo Vranove nad Topľou.

Mestský úrad, Nové Mesto nad Váhom, 11. 11. 2016
Mestský úrad, Nové Mesto nad Váhom, 11. 11. 2016ZDROJ | O2

V najbližších týždňoch bude O2 v aktivite pokračovať a nasvieti každý piatok jeden z miestnych monumentov v celkovo 25 mestách po celom Slovensku.

Pozrite siO2 opäť posúva hranice! Má EÚ flat a preplatí rušenie viazaností

Nasvietenie monumentu je vždy spojené s promoakciou za účasti hostesiek – O2 Anjelov a možnosťou získať zadarmo dáta navyše.

Bazilika Minor Narodenia Panny Márie, Vranov nad Topľou, 11. 11. 2016
Bazilika Minor Narodenia Panny Márie, Vranov nad Topľou, 11. 11. 2016ZDROJ | O2

Ak ste zákazníkmi operátora O2, tak viete, že máte k dispozícii rýchly internet dosahujúci teoretickú maximálnu rýchlosť sťahovania 73 Mbit/s a reálne rýchlosti  od 25 Mbit/s pri sťahovaní a od 15 Mbits pri odosielaní dát.

Na využívanie LTE si nemusíte nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky navyše. V prípade, že niektorí z vás majú staršiu SIM kartu nepodporujúcu LTE, bezplatne si ju môžete vymeniť v ktorejkoľvek predajni O2.

ZdrojO2

Komentáre k článku