Dacia Sandero Stepway 2021 – Keď vám budú „závidieť“ aj majitelia prémioviek!

Nová Dacia Sandero prišla na trh už v tretej generácii. Ak ste sa doteraz na najpredávanejší model rumunskej automobilky pod krídlami Renaultu pozerali ako na „lacné“ auto, len pre nenáročných, mali by ste zmeniť pohľad. Špeciálne model Stepway môže byť bestsellerom. Prečo?

Dacia dospela, opeknela a najmä technologicky výrazne poskočila – napríklad o bezdrôtovom Apple CarPlay a Android Auto môžu aj majitelia mnohých prémioviek len snívať! Pritom cenou Dacia stále dokáže prekvapiť, v tom dobrom.

Základný model Dacia Sandero začína na cene 8 900 €. V čase neustále drahších automobilov, aj kvôli nutnej modernizácii a vyššej bezpečnosti, je cenník modelov Sandero milým prekvapením. StepWay nám navyše vzhľadom pripomína skôr mestský crossover, modelu mimoriadne svedčí oplastovanie blatníkov, ale aj strieborné prvky predného či zadného nárazníka. Celkovo Dacia v tejto verzii pôsobí sebavedomejšie a hodnotejšie. Poteší aj svetlá výška 201 mm, takú neponúknu ani mnohé kompaktné SUV.

Príjemne prekvapí aj prevodovka DCT, ktorá rozhodne patrí k tým lepším. Určite by sme si ju pri kúpe modelu zvolili, aj keď príplatok je 1 200 €. Pri pohľade na interiér však treba uznať, že Dacia sa posunula medzigeneračne míľovými krokmi.

Pozrite siNová Dacia Sandero Stepway – prekvapí cenou a multimédiami

Rozhodne by sme si priplatili za akčný paket Technológie Plus. Totiž tu za 550 € dostanete to, čo inde aj za dvojnásobok, možno i viac. Však sa pozrite s nami. Samozrejmosťou sú predné a zadné parkovacie senzory, avšak aj cúvacia kamera so slušnou grafikou. V tejto cenne získate aj Hands-free kartu Dacia pre bezkľúčový prístup a štartovanie, ale aj systém sledovania mŕtveho uhla.

Ale nebudeme prezrádzať ďalej, pozrite sa, aké je Sandero vo verzii Stepway takmer v plnej výbave na našom videu z prvej jazdy.

Komentáre k článku