Dá sa nahradiť nový iPhone 11 Pro Max 5-eurovou aplikáciou?

Nový iPhone 11 priniesol obrovský skok oproti svojmu predchodcovi najmä v oblasti nočnej fotografie. Môže za to však nový hardvér, alebo iba softvér, ktorý je možné nahradiť platenou aplikáciou NeuralCam z App Store?

Zhodou okolností sa zhruba v rovnakom čase, v akom bol predstavený nový iPhone 11, iPhone 11 Pro a Pro Max, sa v obchode App Store objavila aplikácia NeuralCam – Night Mode Camera. Tá, ako napovedá aj jej názov, využíva umelú inteligenciu na tvorbu kvalitnejších nočných fotografií. Čuduj sa svete, Apple proti tejto aplikácii nebojuje, ale naopak ju v App Store priamo propaguje.

ZDROJ | Halcyon Products

Znamená to, že Apple nepovažuje aplikáciu NeuralCam za konkurenciu pre nový iPhone 11? Je to možné. Hoci nová generácia smartfónov od Apple využíva na zvýšenie kvality nočných fotografií AJ nový softvér, veľa robí aj nová zostava fotoaparátov a pravdepodobne aj nová hardvérová jednotka pre spracovanie obrazu z nich.

Nový iPhone 11 Pro Max sme vziali do nočných ulíc spolu s jeho priamym predchodcom. Na rok starý iPhone Xs Max sme si nainštalovali aplikáciu NeuralCam, zatiaľ čo na novom iPhone 11 Pro Max sme použili natívnu aplikáciu v automatickom režime nočnej fotografie. Fotografie nájdete nižšie v podobe, ako ich vytvorili tieto aplikácie, teda bez dodatočnej úpravy.

Pozrite siPorovnali sme fotoaparáty Apple iPhone 11 s iPhone Xr, oplatí sa priplatiť si?

Prvá fotografia z dvojice je vždy vytvorená pomocou aplikácie NeuralCam na iPhone Xs Max, po ktorej následuje fotografia z natívnej aplikácie na iPhone 11 Pro Max. Fotografie si môžete prezrieť v plnom rozlíšení ich otvorením v novom okne alebo tabe.

Aplikácia NeuralCam ma svojimi schopnosťami vo viacerých situáciách prekvapila, aj keď nejde o žiadnu mágiu a nový iPhone 11 ňou nenahradíte. Ak však vlastníte starší iPhone a neplánujete prechádzať na nový model, touto aplikáciou si aspoň môžete ušetriť čas, ktorý by ste pre dosiahnutie rovnakého výsledku inak strávili v Adobe Lightroom alebo inej podobnej aplikácii.

NeuralCam – Night Mode Camera90%

Veľkosť:
188 MB
Platforma:
iOS 12 alebo novší,
Cena:
5,49 €

Aplikácia NeuralCam - Night Mode Camera vám dokáže nahradiť chýbajúci nočný režim na staršom iPhone, no nenahradí vám kvalitu nočných fotografií, ktoré ponúka nový iPhone 11, iPhone 11 Pro alebo Pro Max.

Apple iPhone 11 Pro Max redakcii zapožičal operátor Slovak Telekom.

Komentáre k článku