Čo všetko vieme o pripravovanej Nokii 9?

ZDROJ | OnLeaks/91Mobiles

O novej vlajkovej lodi od spoločnosti HMD Global sa šepká už mesiace a zdá sa, že už o pár týždňov sa konečne dočkáme jej oficiálneho predstavenia. Čo vlastne Nokia 9 prinesie?

HMD Global prinesie na svoju tlačovú konferenciu vrámci výstavy Mobile World Congress 2019 v Barcelone okrem iného aj novú vlajkovú loď, ktorá by mala niesť názov Nokia 9, prípadne Nokia 9 PureView. Že je vám prívlastok PureView povedomý?

ZDROJ | TechNave

Nokia používala tento názov najmä pri modeloch, ktoré vynikali v oblasti fotoaparátu a Nokia 9 by nemala byť výnimkou. Nebudeme chodiť okolo horúcej kaše, Nokia 9 by mala mať podľa všetkých doterajších únikov až päť fotoaparátov na zadnej strane, pričom by malo ísť o objektívy od spoločnosti Zeiss.

Na uniknutom propagačnom videu napokon môžeme vidieť, že pätica snímačov bude mať prínos najmä pri fotení v zlých svetelných podmienkach, kde oproti „bežnému smartfónu“ zachytí až 10-násobne viac svetla. Používatelia okrem toho budú môcť dodatočne meniť hĺbku ostrosti priamo v aplikácii Google Photos.

https://youtu.be/XGZY-JA-vw0

HMD Global zrejme neopustí svoju vernosť programu Android One a tak môžeme počítať s tým, že aj Nokia 9 ponúkne čistý Android, pravidelné aktualizácie a neobmedzené úložisko v službe Google Photos. Zatiaľ nie je úplne jasné, na akom čipsete bude smartfón postavený, no do úvahy pripadá Qualcomm Snapdragon 845, ale aj novší a výkonnejší Snapdragon 855.

https://youtu.be/Cd4p69hCgDE

Ďalšie úniky hovoria o 6-8 GB RAM a internom úložisku s kapacitou 128-256 GB. Batéria by mala mať kapacitu 3 950 mAh, no objavujú sa aj informácie o kapacite 4 150 mAh.

Pozrite siČo vieme o pripravovanom Samsung Galaxy S10?

Čo je ale podstatnejšie, prednej strane bude dominovať 5,99-palcový 2K HDR10 displej s pomerom strán 18:9 a s integrovaným snímačom odtlačkov. Vo výbave by nemalo chýbať ani bezdrôtové nabíjanie Qi.

Nokia 9 (PureView) by mala byť predstavená už 24. februára na tlačovej konferencii HMD Global a samotný predaj by mal byť spustený krátko na to. Žiaden z únikov zatiaľ nekonkretizoval cenu, no ak vezmeme do úvahy unikátnosť tohto modelu a fakt, že ide o vlajkovú loď, Nokia 9 sa cenou pravdepodobne vyrovná top-end modelom od konkurencie.

ZdrojTechNave,MySmartPrice,91Mobiles

Komentáre k článku