Čo spôsobí Siri v rukách vývojárov tretích strán?

ZDROJ | Apple

Po dlhých rokoch Apple uvoľnil Siri aj pre zariadenia tretích strán. Na konferencii WWDC oznámil, že výrobcovia príslušenstva HomeKit budú môcť integrovať hlasové ovládanie Siri do svojich produktov.

Apple nezverejnil zoznam zariadení a značiek, ktoré budú podporovať Siri. Keďže pôjde výhradne o príslušenstvo HomeKit, hlavní výrobcovia sú širokej verejnosti dobre známi (Arlo, Eve, Netatmo, Fibaro, Philips, VOCOlinc a ďalší). Ako bude takáto integrácia fungovať predviedol Apple na termostate Ecobee.

Rozhodne teda nerátajte s tým, že nejaký šikovný vývojár naučí Siri po Slovensky. Mimochodom, niečo už podobné existuje.

Pozrite siViete, ktoré top vychytávky prináša iOS 15?

Výrobcovia príslušenstva HomeKit budú môcť integrovať hlasové ovládanie Siri do svojich produktov až od konca tohto roka, zatiaľ sa teda príliš netešte. V prípade takéhoto využivamia Siri budú zariadenia pripojené k vašej sieti a hlasový asistent sa nasmeruje cez HomePod (resp. AppleTV či iPad).

Vývojári tretích strán budú určite prínosom pre platformu HomeKit a ešte lepšie využívanie ekosystému Apple. Do akej miery to však zlepší ich fungovanie a či prinesie aj nové riešenia uvidíme až na budúci rok.

Apple tiež oznámil podporu pre platformu Matter, ktorá má byť novým štandardom interoperability. Podporovať ho budú všetci veľkí hráči – Amazon, Google a Samsung.

Pozrite siNový macOS Monterey prinesie vylepšenú kontinuitu medzi Apple zariadeniami

Ako súčasť konferencie WWDC zverejnil Apple návrh špecifikácie protokolu Near Interaction Accessory Protocol, ktorý výrobcom príslušenstva tretích strán umožní preskúmať predbežné hardvérové ​​a softvérové ​​požiadavky na vývoj príslušenstva, ktoré interaguje s čipom U1 v podporovaných zariadeniach Apple (iPhone sérií 11 a 12).

ZDROJ | Apple

Príslušenstvo tretích strán, ktoré je navrhnuté tak, aby kooperovalo s čipom U1, dokáže poskytovať presné a smerovo orientované zážitky, teda presne rovnako, ako to umožňuje originálne príslušenstvo od Apple. Používatelia môžu napríklad priniesť iPhone vybavený U1 do blízkosti HomePod mini a odovzdať tak prehrávanie hudby s vizuálnymi, zvukovými a haptickými efektmi, alebo získať prístup k funkcii Presné hľadanie, keď sa bude AirTag nachádza v blízkosti iPhone vybaveného čipom U1.

Komentáre k článku