Čo je to Dolby Voice a na čo slúži?

ZDROJ | Dolby

Ochorenie COVID-19 spôsobilo nečakanú „pandémiu“ videokonferencií, ktoré sa budú zrejme častejšie využívať aj keď vírus pominie. Na tento trend nadväzujú rôzni výrobcovia hardvéru aj softvéru.

Svojou trochou do mlyna prispelo aj Dolby, ktoré prinieslo Dolby Voice. Systém je navrhnutý špeciálne tak, aby optimalizáciou mikrofónov a reproduktorov poskytoval výnimočnú zrozumiteľnosť počas audio a videokonferencií.

ZDROJ | Dolby

Dolby Voice for PC odstraňuje nežiaduci šum a ozveny v pozadí, zároveň automaticky upravuje úrovne tichých hovorov. Je to dôležitá funkcia, keďže pri hovoroch s viacerými používateľmi býva diskusia často chaotická. Problém robí najmä monofónny zvuk. Ak vaša aplikácia pre konferenčné hovory umožňuje stereo, Dolby dokáže oddeliť jednotlivé hlasy a zabezpečí zrozumiteľnosť akoby ste boli fyzicky na porade.

Pozrite si6 technologických trendov pre najbližšie roky. Ich príchod urýchlila pandémia

Dolby Voice for PC by mal zároveň zlepšiť kvalitu rozpoznávania hlasu pre hlasových asistentov.

Dolby tiež pripravil pre virtuálne porady nové zariadenia. Telefón Dolby Conference Phone sa postará o čistý zvuk audio a videokonferencií. Dolby Voice Room je riešenie pre videokonferencie, obsahuje Dolby Conference Phone, 4K širokouhlú kameru a rozbočovač.

ZDROJ | Dolby

Na svete sú už aj prvé notebooky, ktoré podporujú Dolby Voice. Na CES 2021 sa predstavili notebooky Lenovo ThinkPad X1 Carbon a X1 Yoga, ktoré používajú tento systém. Notebooky majú podporu Dolby Vision HDR a Dolby Atmos Speaker Systems.

Známe Lenovo ThinkPad X1 má 13,5-palcový 2K displej, postavený je na platforme Intel Evo a prináša lepší zvuk audio/videokonferencií vďaka Dolby Vision.ZDROJ | Lenovo

ZdrojDolby

Komentáre k článku