Čo je služba Apple News+ a komu je určená?

ZDROJ | Apple

Všetci, ktorí radi čítajú noviny a časopisy dostali včera od Apple darček. Ten im pri relatívne nízkych nákladoch zabezpečí, že môžu čítať od rána do večera, nielen keď sú na WC a v čakárni u lekára. Ako to ale býva, ani táto služba nie je dokonalá.

Apple minulý rok odkúpilo platformu Texture, vďaka ktorej mohlo včera na konferencii v Cupertine predstaviť službu Apple News+. Tá sa integrovala do aplikácie News, aby z nej urobila prémiovú čítačku stoviek médií.

https://youtu.be/Im5c5WR9vMQ

Čo je Apple News+

Nova služba prinesie obsah z viac ako 300 novín a časopisov. Nebudú to len nudné PDF-ka odskenované z podkladov pre tlač.

Pozrite siApple má už aj vlastnú kreditku, nazvalo ju Card

Články budú prispôsobené pre digitálne zobrazovanie na obrazovkách iPhonov, iPadov a Macov s dizajnom moderných webstránok. Máme sa vraj tešiť na interaktívne texty a „živé“ titulné stránky, kde sa môžu namiesto statických obrázkov zobrazovať videá.

ZDROJ | Apple

Podľa Apple sa v tejto službe objaví každý mesiac približne 5 miliárd článkov, čo z nej robí bezkonkurenčne najväčší kiosk na svete.

Čitatelia v nej nájdu svetoznáme časopisy, napríklad National Geographic, Time, Los Angeles Times, The Atlantic, Vogue, People, Popular Science, Billboard, The New Yorker, Sports Illustrated, Fortune, Elle, Bon Appétit, Saveur, ESPN, Outside, Rolling Stone a množstvo ďalších.

Pozrite siApple streamovacia služba Apple TV+ sľubuje silné mená filmového priemyslu

Služba je priamo integrovaná do aplikácie News, ktorá sľubuje intuitívne ovládanie a špičkový zážitok.

Cena a dostupnosť

ZDROJ | Apple

Apple News+ je už k dispozícii v USA a v Kanade, v priebehu tohto má prísť do Veľkej Británie a Austrálie. Cena predplatného je mimoriadne výhodná, 9,99 dolárov za mesiac s bezplatnou mesačnou skúškou. Služba je určená pre operačné systémy iOS a macOS a zahŕňa rodinné zdieľanie (max. 6 osôb), čo je veľmi príjemný bonus.

Pozrite siApple Arcade – herná streamovacia služba od jabĺčkového giganta

Ďalšia veľká výhoda pre čitateľov je, že ich nebude otravovať všadeprítomná reklama, ako je to bežné pri čítaní ma webe.

ZDROJ | Apple

Stále sa však bavíme o tituloch, ktoré vychádzajú v USA, resp. v anglickom jazyku. Keď príde služba do Európy, zrejme pribudnú aj lokálne média z Nemecka, Francúzska, Španielska či Talianska.

Podľa doterajších manierov Apple si ani pri obrovskej dávke fantázie neviem predstaviť, že jedného slnečného dňa bude možné v Apple News+ „prelistovať“ Plus 7 dní či Báječnú ženu. Podľa toho, ako pristupuje napríklad aplikácia Stánok NMH k uvoľňovaniu nových čísel sa tomu v tomto prípade ani nebudem vôbec čudovať.

ZdrojApple News+

Komentáre k článku