Citroën C5 X – návrat vlajkovej lode, tentokrát vo forme SUV

ZDROJ | Citroën Communication / DR

Citroën C5 patril dlhé roky medzi vlajkové lode francúzskej automobilky. Ikonický sedan strednej triedy v súčasnosti vystrieda SUV Citroën C5 X.

SUV patria medzi napredávanejšie modely áut, čoho dôkazom je preorientovanie väčšiny automobiliek na tento typ vozidiel. Na trend reaguje aj Citroën.

Pozrite siCitroën ë-C4 – crossover s dojazdom 350 km a maximálnym pohodlím

Novinka láka na kombináciu salónnej elegancie a dynamické tvary. Exteriér láka na LED svetlá, ktoré sú inšpirované novým modelom C4. Vo vnútri sa môžeme tešiť na 12″ HD dotykový displej, podporu pre polo-autonómne riadenie a head-up displej. Z ďalších technológií potešia 4 USB-C porty, podpora pre bezdrôtové nabíjanie a Cloud funkcie vrátane online aktualizácií infotainmentu. Nebude tiež chýbať ovládanie hlasom pravdepodobne obmedzené iba na hlavné svetové jazyky.

Copyright William CROZES @ Continental ProductionsZDROJ | Citroën Communication / DR

Čo sa týka podpory pre polo-autonómne riadenie, konkrétne ide o úroveň 2 autonómie, ktorá by mala zahŕňať asistenta pri jazde na diaľnici v kombinácii s adaptívnym tempomatom a udržovaním v jazdnom pruhu.

Automobilka tiež láka na nové komfortné sedadlá a 545-litrový kufor. V prípade, že zložíte sedadlá, objem dosiahne až 1 640 litrov.

Po stránke bezpečnosti dostanú budúci majitelia Citroën C5 X snímač mŕtveho uhlu a senzor, ktorý upozorní vodiča pri cúvaní. Skvelou funkciou je tiež 360-uhlová kamera, ktorá je výborným doplnkom pri parkovaní.

Pozrite siLegendárny Citroën Jumper prichádza s plne elektrickým pohonom

Novinka bude dostupná ako benzín, ale aj plug-in hybrid verzia, ktorá ponúkne výkon 225 konských síl a dojazd 50 kilometrov na čisto elektrický pohon. Maximálna rýchlosť na elektrinu je už tradične obmedzená na 135 kilometrov za hodinu.

Pokiaľ vás Citroën C5 X zaujal, predávať sa začne v druhej polovici roku 2021. Cena zatiaľ oznámená nebola.

ZdrojCitroën

Komentáre k článku