Čím sú unikátne 4K LED televízory Panasonic JX940 a JX800?

ZDROJ | Panasonic

Panasonic predstavil okrem OLED televízorov aj dve nové rady LED TV s uhlopriečkami od 40 až do 75 palcov. O skvelý obraz sa postará HCX procesor, ktorý dopĺňa technológia Dolby Amtos.

Nové modely sú vybavené najnovšou verziou operačného systému My Home Screen 6.0, jedine séria JX800 má Andoid TV. Japonský koncern pokračuje v rozširovaní prémiových funkcií takmer pre všetky svoje modelové rady. Režim Filmmaker Mode s technológiou Intelligent Sensing, predstavil Panasonic vo svojich OLED TV minulý rok. Modelová rada 2021 ho bude podporovať až po sériu JX800.

ZDROJ | Panasonic

Nechýba podpora formátov HDR a Dolby Vision IQ, tie sú na televízoroch LED radu JX940. Dolby Vision a formát HDR10+ Adaptive budú okrem HDR10 a Hybrid Log Gamma podporované aj v modely série JX800. Fanúšikovia hier sa potešia hernému režimu. Game Mode Extreme je podporovaný v sérii JX940, prináša výhody technológií 4K High Frame Rate a Variable Refresh Rate.

Pozrite siPanasonic výrazne rozširuje ponuku OLED televízorov na tento rok

Funkcia My Scenery umožňuje zostaviť si výber upokojujúcich snímok a videí alebo si nastaviť vlastné podľa nálady, alebo dennej doby. Zvuk vylepšuje Dolby Atmos, z televízoru sa môžete pripojiť cez Bluetooth na dve zariadenia (napr. slúchadlá) súčasne. Televízory podporujú hlasových asistentov Amazon Alexa a Google Assistan bez potreby ich inštalácie.

ZDROJ | Panasonic

Modely série JX940 predstavujú výbornú voľbu pre herných a športových nadšencov. Sú vybavené úplne novým procesorom AI HCX Pro, ktorý dokáže automaticky rozpoznať športové vysielanie a podľa toho optimalizovať kvalitu obrazu.

Modely série JX940 sú dodávané so 120 Hz HDR Cinema Display Pro obrazovkou
so širokými pozorovacími uhlami. Televízory sú vybavené funkciou Intelligent Clear Motion, ktorá vyhladzuje dynamický pohyb obrazu, vďaka nej si ho budete môcť užívať bez nepríjemného blikania.

Panasonic JX940 Panasonic JX850 Panasonic JX800 Android TV
uhlopriečky 75″, 65″, 55″, 49″ 65″, 58″, 50″, 40″ 65″, 58″, 50″, 40″
displej HDR Cinema Display Pro, HCX Processor Pro AI HDR Bright Panel Plus, HCX Processor AI HDR Bright Panel Plus, HCX Processor
audio Dolby Vision IQ, Dolby Atmos Dolby Vision, Dolby Atmos Dolby Vision
obrazové režimy HDR IQ+ Adaptive, Filmmaker Mode HDR IQ+ Adaptive, Filmmaker Mode HDR IQ+ Adaptive, Filmmaker Mode
herný režim Game Mode Extreme Game Mode Game Mode

Modely série JX800

ZDROJ | Panasonic

Ide o základný modelový rad, ktorý však prináša veľké množstvo funkcií a technológií Panasonicu z vyšších modelových sérií. Na divákov čaká procesor HCX a technológia HDR Bright Panel Plus. Široká škála streamovacích služieb tieto televízory predurčuje na vynikajúcu rodinnú telku.

JX800 tiež prvýkrát kombinuje procesor Panasonic HCX s operačným systémom Android, pričom si zachováva časť funkcií operačného systému Panasonic My Home Screen.

ZDROJ | Panasonic

Novinky majú zavítať na náš trh v najbližších mesiacoch, ceny spresnené neboli.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku