Chromebook Lenovo Thinkpad C13 Yoga perfektne vyzerá, poháňa ho AMD Ryzen

ZDROJ | Lenovo

Lenovo Thinkpad C13 Yoga je len druhým Chromebookom, ktorý má TrackPoint. Novinka kombinuje konvertibilný dizajn série Yoga s praktickou zostavou modelov série ThinkPad. Vďaka Chrome OS sa predpokladá jeho využitie v školstve a vo firmách.

Pre tých, ktorým TrackPoint nič nehovorí – ide o malý gumený hrot zabudovaný uprostred klávesnice. Kedysi bol akýmsi vývojovým medzičlánkom medzi myšou a trackpadom. Išlo o šikovný nástroj, vďaka ktorému ste mohli presne pohybovať kurzorom.

ZDROJ | Lenovo

Lenovo okrem tohto modelu ponúkalo len jeden, ktorý disponoval TrackPontom – išlo o pomerne málo známy ThinkPad Chromebook X131. Dôvodom nevyužívania tohto nástroja boli prísne pravidla Google pre Chrome OS. Tie  boli uvoľnené len nedávno.

Pozrite siLenovo začalo predávať kultovú klávesnicu z ThinkPadu ako externý model

Potešujúcou správou je, že novinku môže poháňať procesor AMD Ryzen, ten sme doteraz mohli vidieť len v Chromebooku HP Pro C645. Ostatné parametre zodpovedajú predpokladanému uplatneniu.

Thinkpad C13 Yoga podporuje mobilné procesory série AMD Ryzen 7 až do 3700C. Má 13,3-palcový FHD IPS displej (voliteľne s dotykovou vrstvou) s pomerne úzkymi rámikmi. Webkamera má bezpečnostnú krytku, vďaka čomu sa nemusíte obávať o špehovanie.

Chromebook poteší štedrou konektivitou – okrem Bluetooth 5.0 a Wi-Fi 6 ponúka 2 x USB-C 3.2 Gen 2, 2 x USB-A 3.1 Gen 1 a HDMI port 2.0. Nechýbajú stereo reproduktory a dva mikrofóny. O elegantný vzhľad sa postaralo hliníkové šasi Abyss Blu.

ZDROJ | Lenovo

Voliteľne je možné vybrať verziu s dotykovou čítačkou odtlačkov prstov, dockom na pero alebo s pridaným vonkajším fotoaparátom. Novinka je hrubá 15,5 mm a má hmotnosť 1,5 kg. Predávať sa začne „čoskoro“ za cenu štartujúcu na 579 dolároch.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojEngadget

Komentáre k článku