Chrome dostáva aktualizáciu, ktorá umožňuje nadobro stíšiť otravné webstránky

ZDROJ | Google

Do obehu sa dostáva nová aktualizácia prehliadača Google Chrome s číselným označením 64. Nová verzia prináša opravy pre zraniteľnosti Meltdown a Spectre, podporu HDR a tiež umožňuje nadobro stíšiť stránky s automatickým prehrávaním videa.

Niektoré webové stránky sú známe tým, že po ich otvorení sa automaticky spustí prehrávanie nejakého videa (väčšinou reklamy) a chvíľu trvá, kým video zastavíte alebo stíšite. Do teraz sa takéto stránky dali v prehliadači Chrome stíšiť pravým kliknutím na kartu, kde je v kontextovej ponuke možnosť stíšiť kartu. To ale bolo nutné urobiť stále, keď takúto problémovú stránku navštívite.

Nová verzia Chrome 64 umožňuje stránky stíšiť nadobro. Stránku už nebudete musieť ručne stišovať pri každej návšteve, pretože si prehliadač jednoducho zapamätá vašu voľbu. Táto aktualizácia okrem toho prináša podporu pre štandard HDR a tiež čiastočnú opravu pre bezpečnostné zraniteľnosti Meltdown a Spectre, ktoré vzbudili rozruch začiatkom tohto roka.

Aktualizácia na novú verziu by mala prebehnúť automaticky, no ak nechcete čakať, spustiť ju môžete aj manuálne cez menu, kde v ponuke Pomocník zvolíte možnosť Informácie o prehliadači Google Chrome.

ZdrojGoogle

Komentáre k článku