Chcete sa naučiť pracovať s Adobe Lightroom Classic? Máme pre vás tip

ZDROJ | Anthony Morganti

Fotograf a školiteľ Anthony Morganti spúšťa novú sériu výukových videí pre populárny program Adobe Lightroom Classic CC, teda desktopovú verziu Lightroomu. Séria Masterin Lightroom Classic CC je pritom bezplatná.

Anthony Morganti sa už niekoľko rokov venuje nielen fotografovaniu, ale aj tvorbe výukových videí na YouTube. V niekoľkých stovkách videí sa oplatí prelsitovať. Množstvo tipov a trikov nielen na Adobe produkty si každý nájde niečo zaujímavé a hodnotné pre seba.

ZDROJ | Anthony Morganti

Morganti zverejnil aj zoznam všetkých častí novej série. Je ich až 32 a ak ich absolvujete, určite budete s Lightroomom pracovať podstatne lepšie, efektívnejšie a profesionálnejšie, ako doteraz (teda pokiaľ nie ste profesionál na úrovni Morgantiho).

ZDROJ | Anthony Morganti

V každej sérii Morganti vysvetlí základné, ale aj pokročilé funkcie Lightroomu od importovania a organizovania fotografií, cez základné techniky úprav až po tie náročné a najkomplikovanejšie.

Jedinou nevýhodou je fakt, že výuková séria je po anglicky. Morgantiho angličtina je ale výborne zrozumiteľná, takže aj začiatočníci môžu mnohé pochopiť. Navyše aj Lightroom je v anglickom jazyku, takže funkcie a tlačidlá sú rovnaké ako vo videách.

ZDROJ | Anthony Morganti

Morganti zverejnil zatiaľ prvé video – rýchly štart. Až taký rýchly štart to nie je, trvá vyše 40 minút. Ďalšie videá bude zverejňovať postupne, odporúčame preto odoberať videá z jeho kanálu.

https://www.youtube.com/watch?v=T0f0NiDBPbk

Zdrojonlinephotographytraining.com

Komentáre k článku