Chcete maximálne súkromie? Caviar vyrába iPhone 12 Pro bez fotoaparátov

ZDROJ | Caviar

Premena klasického smartfónu na luxusný kus elektroniky je spoločnosti Caviar blízka. Tentokrát však nejde len o zlatom či diamantmi vykladaný smartfón, iPhone 12 Pro vo verzii Stealth prekvapí úplným prekrytím všetkých fotoaparátov vrátane selfie snímaču.

Vo sfére biznisu sa v ochrane súkromia nerobia kompromisy, čo je aj dôvod, prečo sa z času na čas na trhu objaví telefón bez akýchkoľvek fotoaparátov. Smartfóny Apple doteraz do tejto kategórie telefónov nezapadali, až kým sa ruská spoločnosť Caviar nepustila do prerábky nového modelu iPhone 12 Pro.

Takzvaný iPhone 12 Pro Stealth tak prišiel o všetky fotoaparáty na zadnej strane, ale aj o predný selfie fotoaparát, ktorý spoločnosť deaktivovala pravdepodobne jeho odpojením od základnej dosky. Funkčný však nechala infračervený snímač TrueDepth slúžiaci na odomykanie smartfónu skenom tváre pomocou technológie Face ID.

ZDROJ | Caviar

Spoločnosť sa údajne pri tvorbe tajomného dizajnu nechala inšpirovať špionážnymi lietadlami s antiradarovým povrchom. Zadnú stranu smartfónu tak pokryla tvrdeným titánom a to hneď v dvoch farebných verziách – čiernej Stealth a zlatej Stealth Gold.

Ak vám už v minulosti neušiel iPhone 11 Pro vyrobený zo zlata s analógovými hodinkami na zadnej strane, tak už zrejme tušíte, že ani iPhone 12 Pro Stealth nebude lacný. Spoločnosť Caviar však prekvapila a nový model v čiernej verzii predáva „iba“ za 4 990 dolárov, čo je len zlomok ceny jej doterajších výtvorov.

ZDROJ | Caviar

Za túto cenu si môžete kúpiť model iPhone 12 Pro v čiernej verzii. Model iPhone 12 Pro Max v tejto farbe je v predaji za 5 530 dolárov. Model iPhone 12 Pro v zlatej verzii začína až na cene 5 520 dolárov, ktorá pri modeli Pro Max stúpa až na 6 060 dolárov. Zo všetkých verzií bude vyrobených iba 99 kusov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojCaviar

Komentáre k článku