Casio ohlásilo dostupnejšie smart hodinky do prírody

ZDROJ | Casio

Japonský výrobca elektroniky na trh uvádza lacnejší model svojich hodiniek do prírody. Casio WSD-F20A pritom nemajú výrazne menej funkcií ako drahší model.

Casio na začiatku minulého roka predstavilo prvé smart hodinky s operačným systémom Android Wear 2.0. Tie zaujali už na prvý pohľad, no určené neboli pre každého. Cieľovú skupinu si našli v používateľoch, ktorí majú radi aktívny životný štýl, čomu naznačovali aj parametre. Nechýbalo GPS, kompas, výškomer či barometer. Hodinky ale atakovali hranicu 500 dolárov, ktoré nechcel zaplatiť každý.

Výrobca preto prichádza s aktualizovaným modelom Casio WSD-F20A, ktorý zachoval mnoho funkcií zo staršej generácie, no zároveň znížil cenu.

ZDROJ | Casio

Novinka ponúkne 1,32-palcový displej s rozlíšením 320 x 300. Keďže sa ale jedná o hodinky do prírody, Casio prišlo s vylepšovákom. WSD-F20A má totiž dve vrstvy displeja, z ktorých jedna je farebná a druhá čiernobiela. Využívané budú v závislosti od toho, či používateľ práve potrebuje napríklad presné údajne z máp na farebnom displeji alebo mu stačí zobraziť čas v jednoduchších farbách.

ZDROJ | Casio

O odolnosť sa bude starať mohutná konštrukcia s množstvom ochranných prvkov. Hodinkám tak nebude robiť problém nielen voda až do hĺbky 50 metrov, ale aj občasný pád či náraz, a to vďaka vojenskému štandardu MIL-STD-810G.

Samotná spoločnosť je na ďalšie detaily skúpa. V tlačovej správe už potom spomína len to, že Casio WSD-F20A disponuje digitálnym kompasom, úsporným GPS modulom, výškometrom, barometrom a meračom telesných aktivít. Na aktiváciu hlasového asistenta či volanie poslúži zabudovaný mikrofón. Výrobca tiež neuvádza ani detaily o výdrže batérie či aký procesor v hodinkách použil.

ZDROJ | Casio

Nové smart hodinky samozrejme spolupracujú i s aplikáciou. Tá vie zobraziť zozbierané údaje v pekných grafoch. Hodinky sa ale zaobídu i bez nej.

Casio WSD-F20A sa začnú predávať s operačným systémom Wear OS 2.0 v Spojených štátoch amerických za cenu 399 dolárov. To je presne o sto dolárov menej oproti minuloročnému modelu. Hodinky budú na začiatku predaja, 1. mája, dostupné len v USA, neskôr by sa mali dostať i do celého sveta.

Komentáre k článku