Carmen Sandiego je späť, nielen na Netflixe, ale aj v Google Earth

ZDROJ | Google

Dnes už legendárna séria hier Carmen Sandiego z 80. rokov minulého storočia je späť. Síce v menšom, ale zato zaujímavejšom spracovaní. Okrem toho, že Carmen Sandiego si môžete pozrieť aj na Netflixe ako animovaný seriál, postavička z rovnomennej hry sa objavuje v hre v Google Earh.

https://www.youtube.com/watch?v=shbiwCCMDHQ

Carmen Sandiego bola séria edukatívnych hier s hlavnou postavou s rovnakým menom. Carmen bola zlodejka s nejasnou minulosťou a dodnes sa poriadne nevie, kto vlastne je. Polemizuje sa, že seriál a pripravovaný film na Netflixe o jej histórii povedia viac, no aj to nie je isté.

ZDROJ | Google

Každopádne, Carmen Sandiego sa po novom dostala aj do známej aplikácie Google Earth v pôvodnej historickej podobe, hoci nadväzuje na aktuálny seriál na Netflixe. Na spustenie hry stačia appka Google Earth pre prehliadač Chrome, Android, alebo iOS. Prvá časť série hier s Carmen Sandiego nesie názov The Crown Jewels Caper.

Hru spustíte kliknutím na ikonu s postavičkou Carmen Sandiego. Hra v pôvodnej grafike má takmer identickú hrateľnosť. Carmen opäť niečo ukradne a vy ako Gumshoe musíte zlodejku chytiť. Popri tom riešite viaceré logické a pomerne jednoduché úlohy. Hra je naozaj odkazom na pôvodnú sériu, ktorá mala hlavne učiť deti zábavnou formou o svete.

https://www.youtube.com/watch?v=TJRMplV9SpA

ZdrojGoogle

Komentáre k článku