CAR.O.L – stacionárny bicykel, ktorý sľubuje zázračné 40-sekundové tréningy

ZDROJ | CAR.O.L.

Moderné technológie nám uľahčujú každodenný život. Šport bez smart hodiniek si už niektorí z nás nevedia ani predstaviť. Najnovšie bol na trh uvedený stacionárny bicykel s umelou inteligenciou CAR.O.L.

Chudnutie za 40 sekúnd znie ako lacná reklama teleshoppingu, no výrobca sľubuje, že dva 20-sekundové šprinty sa vyrovnajú 45 minútam na stacionárnom bicykli.

Pozrite siVirchybike LITE – stacionárne bicykle sú nudné, chce to virtuálnu realitu

Bicykel využíva podobný princíp ako spinningové cvičenie, kde sa striedajú vysoko-intenzívne a nízko-intenzívne etapy. Zároveň využíva umelú inteligenciu, ktorá dokáže prispôsobiť odpor (záťaž) bicykla podľa používateľa a na základe algoritmov nastaviť ten najefektívnejší tréning.

Samotný plnohodnotný tréning však netrvá 40 sekúnd. Bicykel CAR.O.L ponúka približne 9-minútový tréning, ktorý pozostáva z 2-minútového zahriatia, 20-sekundového šprintu, 3-minútového oddychu, 20-sekundového šprintu a 3-minútového oddychu.

Stacionárny bicykel CAR.O.L ukazuje detaily tréningu a intenzitu na obrazovke. Zároveň na riadidlách nechýbajú snímače srdcového teplu. Na výber tiež je šesť tréningových plánov.

Reálne vedecké porovnania takéhoto cvičenia v ruke nemáme. Každopádne ide o zaujímavý produkt, ktorý výrobca nemohol uviesť na trh v lepšom čase než pred Vianocami. Mnohí sa budú chcieť po sviatkoch obžerstva vrátiť do formy a stacionárny bicykel CAR.O.L im to sľubuje už po pár minútových tréningoch.

ZDROJ | CAR.O.L.

Pozrite siVideli ste už horský stacionárny bicykel?

Napriek tomu treba dodať, že bez poctivého cvičenia, zmeny stravy a spôsobu života žiadnych prevratných úbytkov hmotnosti či nadbytkov svalovej hmoty a kondičky nedosiahnete, takže sa nespoliehajte na tieto marketingové lákadlá v podobe zázračného stacionárneho bicyklu.

Pokiaľ vás CAR.O.L zaujal, kúpiť sa dá za 2 995 libier čo je približne 3 500 €. Stacionárny bicykel rozhodne nie je lacný. Oproti bežným cvičiacim strojom, ponúka umelú inteligenciu a inovatívny systém cvičenia.

ZdrojCAR.O.L.

Komentáre k článku