Canon prináša svoje novinky aj na Slovensko

Canon dnes oficiálne na náš trh priniesol nielen najnovší prírastok medzi svojimi CSC kompaktnými fotoaparátmi, ale aj najnovšie objektívy pre tých najnáročnejších používateľov.

Canon EOS M100

Nový Canon EOS M100 je najnovším prírastkom do rodiny systémových kompaktov a vďaka svojmu kompaktnému telu, vymeniteľným objektívom a najmä jednoduchému ovládaniu by mal osloviť najmä mladú generáciu.

recenziaCanon EOS M100 má jednoduché ovládanie a výkonný hardvér

Fotoaparát Canon EOS M100 sa chváli najmä intuitívnym ovládaním, ktoré je sprostredkované prostredníctvom 3,2“ dotykového displeja. Ten je navyše výklopný, takže ho využijete aj na vytvorenie selfie fotografií.

Na vytváranie fotografií a videí v maximálnom rozlíšení Full HD (60p) využíva Canon EOS M100 CMOS snímač s rozlíšením 24,2 Mpx. Ten spolupracuje s digitálnym procesorom DIGIC 7.

Pozrite siCanon EOS 200D – pre začiatočníkov, ale so štýlom

Vďaka tejto kombinácii nie je pre novinku problémom vytvárať fotografie v plnom rozlíšení s frekvenciou 6,1 fps.

Systém ostrenia Dual Pixel AF sa naopak postará o rýchle a presné zaostrenie scény a to tak pri fotografii, ako aj pri videu.

Pozrite siEOS 6D Mark II je nová dostupná full-frame zrkadlovka od Canonu

Pre pripojenie k perifériám, alebo smartfónu využíva Canon EOS M100 kombináciu technológií Wi-Fi (802.11ac), NFC a Bluetooth.

Samozrejme jeho výhodou je aj možnosť využitia rozličných objektívov, ktoré sa hodia na jednotlivé scény. Pre pripojenie objektívu využíva tento model známy bajonet EF-M.

Nové objektívy série L

Canon okrem uvedenia nového kompaktného fotoaparátu myslel aj na náročnejších používateľov a predstavil prírastky medzi objektívmi radu L.

Štvorica nových objektívov zahŕňa modely EF 85mm f / 1.4L IS USM, TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO a ponúkajú najmä širšie možnosti experimentovania s perspektívou a škálou.

Objektív Canon EF 85mm f / 1.4L IS USM chce ponúknuť portrétnym a svadobným fotografom čo najlepší nástroj na vytváranie snímok s prirodzenými farbami a nádhernou perspektívou.

Pozrite siZNAČKY | Canon – pestrá história japonského fotogiganta

Skladá sa z 14-tich prvkov v 10-tich skupinách a ponúka elektromagnetické uzatváranie clony, ktorá sa skladá z deviatich lamiel a dosahuje svetelnosť f/1,4.

Na objektíve nechýba ani stabilizácia obrazu, ktorá eliminuje nežiadúce otrasy, vďaka čomu sa objektív v kombinácii s rýchlym ostrením stáva veľmi dobrou voľbou aj pre filmárov.

Okrem tohto objektívu však Canon predstavil aj novinky medzi „Shift“ objektívmi, o ktoré bol podľa jej prieskumov veľký záujem. Nové objektívy Canon TS-E 50mm f / 2.8L MACRO, TS-E 90mm f / 2.8L MACRO a TS-E 135mm f / 4L MACRO ponúknu možnosti naklápania a posúvania.

Tie sa využívajú najmä pri fotografiách architektúry, ako aj pri experimentoch s hĺbkou ostrosti fotografií.

V novej sérii objektívov pribudla aj možnosť vytvárania Macro fotografií, pričom samozrejme pri všetkých modeloch nechýba ani maximálna kontrola nad zaostrením.

Canon SELPHY CP 1300

Ak už fotografie vytvoríte, môžete pre ich tlač využiť aj novú kompaktnú tlačiareň Canon SELPHY CP 1300. Tá umožňuje tlač fotografií kdekoľvek, či ste doma, alebo na cestách.

Pozrite siCanon EOS 77D – prekvapenie na plnej čiare

Tlačiareň okrem kompaktných rozmerov, jednoduchého ovládania prostredníctvom malého dotykového displeja (3,2“) poteší aj pripojením prostredníctvom Wi-Fi.

Fotografie tak pomocou nej môžete vytlačiť nielen priamo z pamäťovej karty fotoaparátu, ale aj zo svojho smartfónu.

Vytlačenie jednej fotografie pritom trvá menej ako 47 sekúnd. Nechýba ani 43 preddefinovaných formátov, ktoré pomôžu v maximálnom využitý papiera, alebo vám uľahčia vytlačenie fotografií na doklady.

Tlačiareň Canon SELPHY CP 1300 je pritom dostupná v trojici farieb, biela, čierna a rúžová.

ZdrojCanon

Komentáre k článku