Canon premieňa svoje fotoaparáty na top-end webkamery, stačí aplikácia

ZDROJ | Canon

Canon USA predstavil unikátnu aplikáciu EOS Webcam Utility, no zatiaľ žiaľ iba pre Windows a v beta verzii. Unikátna je tým, že je schopná premeniť niektorý z mnohých EOS, resp. PowerShot fotoaparátov na špičkovú webkameru. Ak niektorý z vybraných modelov máte, môžete ho využívať namiesto bežnej webkamery nad displejom notebooku či akejkoľvek externej.

ZDROJ | Canon

Canon novou aplikáciou prekvapil. Je síce iba vo verzii beta, teda jej funkčnosť nemusí byť stopercentná, no je dosť pokročilá na to, aby ju mohla používať široká verejnosť.

Všetko, čo potrebujete, je niektorý z 25 podporovaných fotoaparátov Canon, počítač s Windows 10, kábel a aplikácia EOS Webcam Utility Beta.

ZDROJ | Canon

Aplikáciu je možné stiahnuť priamo z webu Canonu. Na stránke si stačí vybrať svoj model Canon fotoaparátu a stiahnuť inštalačný súbor. Okrem klasických modelov nižšej či strednej triedy sú v zozname ale aj modely ako EOS 1D X Mark II a III, EOS 5D Mark IV či EOS 5DS. S L-kovým objektívom môžu byť tieto modely dokonalou webkamerou, ktorej obraz neprekoná žiadna iná webkamera na svete. Vlastne väčšina z 25 podporovaných fotoaparátov je podstatne lepšia, ako väčšina webkamier na trhu.

Po nainštalovaní a spustení programu EOS Webcam Utility Beta stačí k počítaču pomocou USB kábla pripojiť svoj fotoaparát prepnutý do režimu videa. Výhodou je, že k tomu, aby ste mohli využívať digitálny fotoaparát ako webkameru nepotrebujete už prakticky nič iné. Bez tejto aplikácie je totiž možné fotoaparát používať ako webkameru, ale bez špeciálneho hardvéru sa nezaobítete (viď video nižšie). Navyše nie každý aparát má korektný HDMI výstup.

Canon zatiaľ nechystá aplikáciu EOS Webacam Utility aj pre používateľov operačného systému macOS či Linux. Títo používatelia ale vedia stále využívať Canon fotoaparáty pomocou HDMI portu a príslušného hardvéru ako webkameru.

ZDROJ | Canon

ZdrojCanon

Komentáre k článku