Canon predstavil novú zrkadlovku EOS 4000D

ZDROJ | Canon

Canon predstavil dve nové zrkadlovky určené pre začínajúcich fotografov – EOS 2000D a EOS 4000D. Sú určené pre tých, ktorí ocenia výhody vymeniteľných objektívov a pokročilé funkcie digitálnych zrkadloviek či zdieľania príbehov na sociálnych sieťach. My si teraz lepšie pozrieme EOS 4000D.

Digitálna zrkadlovka Canon EOS 4000D má v sebe snímač CMOS typu APS-S s rozlíšením 18 Mpx. Obrazový procesor je typu DIGIC 4+, rozsah citlivosti ISO je 100 až 6 400 (horná hranica sa dá rozšíriť až na ISO 12 800). Video dokáže snímať v rozlíšení Full HD 1080p s frekvenciou 30 snímok za sekundu.

Pozrite siCanon PowerShot G1 X Mark III – mrňús s veľkým čipom a slušným výkonom

Kontinuálne snímanie je možné rýchlosťou tri obrázky za sekundu. Zaostrovanie je automatické, 9-bodové.

Na zadnej strane sa nachádza LCD displej s uhlopriečkou 6,8 cm. Nechýba optický hľadáčik, ktorý poteší nejedného amatéra, hlavne pri fotení v slnečnom exteriéri.

ZDROJ | Canon

Fotoaparát sa môže pochváliť Wi-Fi konektivitou, ktorá zabezpečí jednoduché spojenie so smart zariadením – cez aplikáciu Canon Camera Connect. Je pre Android, tak aj pre iOS. Šikovná služba, ktorú poskytuje Canon zadarmo je cloud Irista – slúži na zálohovanie súborov. NFC tu však nenájdeme, nachádza sa však v druhej novinke – Canon EOS 2000D.

Nájdeme tu aplikáciu Canon Photo Companion, ktorú ocení hlavne začiatočník. Poskytne mu tipy a rady, ako používať fotoaparát. Okrem základných automatických režimov má Canon EOS 4000D sadu kreatívnych filtrov a šesť špeciálnych nastavení záberov.

Výrobca sľubuje slušnú výdrž batérie. Na jedno nabitie by mal fotoaparát urobiť približne 500 fotiek a 75 minút videa.

ZDROJ | Canon

Nové fotoaparáty sa budú predávať v základnej sade s objektívom EF-S 18-55 mm f/3,5-5,6 IS II, alebo len ako samostatné telo. Model je kompatibilný s viac ako 80 objektívmi systémov Canon EF a EF-S. Cena nie je zatiaľ stanovená.

ZdrojCanon

Komentáre k článku