Canon IVY REC – mini odolná kamerka s klipom na nosenie aj fotenie

ZDROJ | Canon

Začiatkom júla sme vás informovali, že Canon chystá vyrábať miniatúrnu odolnú akčnú kamerku IVY REC. Po pár mesiacoch japonský výrobca novinku odhalil aj oficiálne.

ZDROJ | Canon

Prakticky všetky informácie boli zverejnené už počas Indiegogo kampane, ktorú organizoval Canon USA. Výrobca predal 522 kúskov. Aj vďaka tomu vieme, že IVY REC bude mať miniatúrny 13 Mpx snímač s veľkosťou 1/3″ a schopnosťou natáčať Full HD videá pri 60 fps. 4K Ultra HD video s IVY REC nenatočíte.

ZDROJ | Canon

Na ukladanie dát slúži microSD karta. Batéria sa nabíja cez microUSB port, ktorý slúži aj na prenos dát. Na ten ale možno využiť aj Wi-Fi 4 a Bluetooth 4.1, pomocou ktorého je kamerku možné aj ovládať – cez appku Canon Mini Cam. Vo vnútri je 660 mAh batéria.

ZDROJ | Canon

Tým najzaujímavejším je na kamerke asi odolnosť. Novinke nerobí problém voda do hĺbky 2 metrov po dobu 30 minút (IP68), ale ani pády z výšky 2 metre. Kamerka má hmotnosť len 90 gramov a rozmery 110,5 x 42,5 x 18,5 mm. Na tele nechýba závit na statív. V zadnej časti je kruhový vlolič režimu snímania.

ZDROJ | Canon

Canon IVY REC mi ale pripomína detskú hračkársku kamerku. Ani táto nemá displej, namiesto neho je vraj výrez v klipe. Pomocou neho je možné kamerku nosiť pripnutú na oblečení či športovej výbave. Ani farby nehovoria inak. V predaji bude IVY REC v modrej, ružovej, zelenej a čiernej farbe. Cena by mala byť okolo 120 €.

ZdrojIndiegogo,Canon TS

Komentáre k článku