Canon EOS R5 s 8K videom a EOS R6 s ISO 102 400 sú už na Slovensku

Canon pred pár dňami predstavil dvojicu nových CSC aparátov z rodiny EOS R, konkrétne modely EOS R5 a nižší model EOS R6. Dnes ich Canon doniesol ukázať na Slovensko a tak si ich môžete pozrieť aj vy.

Kým na testovacie vzorky si musíme ešte nejaký ten piatok počkať, Canon ukázal odbornej verejnosti zatiaľ predprodukčné vzorky a niekoľko nových objektívov.

Vyšší model EOS R5 bude zatiaľ to najlepšie, čo japonský výrobca bude v segmente CSC fotoaparátov mať. Nie veľmi vzdialený mu je však model EOS R6 s čipom s nižším rozlíšením, no zato vyššou citlivosťou a logicky i nižšou cenou.

Základné spoločné a rozdielne prvky Canon ukázal veľmi jednoducho – v porovnávacej tabuľke.

Základným a zásadným rozdielom je tak hlavne oblasť videa. Kým R5-ka zvláda 8K UHD video, R6-ka dokáže natáčať 4K UHD video. mnohé prvky majú ale zhodné, vrátane špičkového zaostrovania, vrátane detekcie oka nie len u človeka, ale aj u zvierat.

Mechanická uzávierka má zvládnuť výborných 500, resp. 300 tisíc cyklov v R5, resp. R6.

Canon EOS R5

Canon EOS R6

Canon EOS R5 bude v predaji koncom júla za cenu 4 499 €, Canon EOS R6 bude k dispozícii koncom augusta za 2 699 €. V predaji bude aj nové príslušenstvo – batéria LP-E6NH s 2 130 mAh kapacitou za 109 €, ktorú je možné nabíjať aj v starších nabíjačkách a zároveň používať i v starších aparátoch. Novinka dostane aj batériový grip BG-R10 za 399 € a Wi-Fi adaptér WFT-R10 v podobe batériového gripu s dvoma anténami 2×2 MIMO, no až za 1 149 €.

 

Komentáre k článku