Canon EOS M6 – okresaná M5-ka so stále slušnou výbavou

ZDROJ | Canon

Canon ani nie pred pol rokom predstavil nový CSC model EOS M5 a už tu máme nový model, EOS M6. Novinka chce zaujať nižšou cenou, ale rovnako dobrou výbavou. Na rozdiel od modelu EOS M5 ale neponúkne elektronický hľadáčik priamo v tele, ale len samostatne.

Pozrite siCanon EOS 77D – malá zrkadlovka s výborným snímačom

Vďaka absencii hľadáčika je novinka menšia. Rozmery tela sú len 112 x 68 x 45 mm, hmotnosť sa však prekvapivo nezmenila, ostala na hodnote 295 gramov. V hliníkovom tele je osadený APS-C CMOS snímač s rovnakým rozlíšením 24,2 Mpx, ktorý taktiež využíva Dual Pixel AF. Na ostrenie využíva 49 bodov.

O chod sa stará DIGI 7, ktorý novinke dovoľuje snímať rýchlosťou do 9 fps. Uzávierka vie fungovať od 1/4000 sekundy do 30 sekúnd, alebo Bulb režimu.

3-palcový TFT displej má VGA rozlíšenie. Je dotykový, no len horizontálne výklopný.

Aj v M6-ke je 5-osová stabilizácia pre nakrúcanie filmov, vďaka ktorej majú byť videá opäť v maximálne Full HD rozlíšení plynulé a neroztrasené. Záznam je vytváraný s 60 fps.

Podobne, ako model EOS M5, aj novinka je vybavená Wi-Fi a Bluetooth modulmi, ktorým sekunduje NFC pre rýchle párovanie so smartfónom alebo tabletom. Prekvapením je prítomnosť microUSB portu a microHDMI portu.

https://www.youtube.com/watch?v=89R9Da1xUaQ

Canon spolu s EOS M6 predstavil aj nový elektronický hľadáčik EVF-DC2. Tento kompaktný a ľahký externý hľadáčik je určený pre kompatibilné fotoaparáty EOS M – vrátane novinky EOS M6 – i pre rad modelov PowerShot. Hľadáčik má 0,39″ OLED displej s rozlíšením 1 024 x 768 px a stopercentným pokrytím. Poteší aj obnovovacia frekvencia 120 fps.

ZDROJ | Canon

Novinka sa dostane na trhu začiatkom apríla. Cenu výrobca stanovil na 809 €.

ZdrojCanon

Komentáre k článku