Canon EOS M50 má nový DIGIC 8 a 4K UHD video

ZDROJ | Canon

Canon predstavil úplne nový CSC model série EOS, Canon EOS M50. Novinka z dielne japonského výrobcu prinesie hlavne nový procesor DIGIC 8, aj vďaka ktorému bude schopná natáčať 4K Ultra HD videá. Vo vnútri má pomerne veľký 24,1 Mpx APS-C CMOS snímač zo zrkadlovky.

recenziaCanon EOS M50 – výborná stredná trieda za dobrú cenu

https://www.youtube.com/watch?v=EIH6OoFetLA

Canon EOS M50 patrí do série EOS M, no doteraz sme nevideli označenie MXX. Všetky doterajšie modely (M, M2, M3, M5 či M6) akoby patrili pod jednu vývojúvú vlnu, no M50 je už (chce byť?) niečo celkom iné.

Novinka na prvý pohľad vyzerá ako model M5 z roku 2016. Výrobca do prakticky rovnakého tela zabalil nové funkcie, vrátane plne otočného displeja či nového procesora. Základom je však nový 24,1 Mpx CMOS snímač veľkosti APS-C s technológiou Dual Pixel AF. Nie je však stabilizovaný.

ZDROJ | Canon

Využíva hybridný autofókus s 143, resp. 99 ostriacimi bodmi. Kompenzácia expozície je +/-3EV. Citlivosť snímača je možné nastaviť od ISO 100 do ISO 51 200 v rozšírenom režime.

Nechýba mu automatická optimalizácia jasu (Auto Lighting Optimiser), digitálna optimalizácia vlastností objektívu (Digital Lens Optimiser) alebo vylepšovanie kresby v oblastiach s vysokým jasom (Highlight Tone Priority).

ZDROJ | Canon

Sekunduje mu najnovší procesor DIGIC 8. Aj vďaka nemu je novinka schopná kontinuálne fotiť rýchlosťou 10 fps bez AF-C a do 10 RAW, resp. 33 JPEG záberov. S AF-C vie snímať rýchlosťou 7,4 fps do 47 JPEG záberov a zjavne bez možnosti RAWu. Elektronická uzávierka vie pracovať rýchlosťou od 1/4 000 sekundy.

Canon EOS M50 je vraj prvým fotoaparátom, ktorý podporuje nový 14-bitový súborový formát RAW CR3. Vďaka novej variante C-RAW možno snímky ukladať do súborov v plnom rozlíšení formátu RAW, avšak pri nižších nárokoch na kapacitu pamäťovej karty – oproti štandardnému RAW sú snímky menšie cca o 30 až 40 percent.

ZDROJ | Canon

Novinkou EOS M50 je však možnosť natáčania 4K Ultra HD videí pri 24/25 fps. Dátový tok výrobca neuvádza, no maximum je 4 GB súbor alebo 29 min. 59 sekúnd videa. Platí to skôr pre Full HD či HD videá. Tie je možné robiť do 120 fps.

https://www.youtube.com/watch?v=EIzQIyjXr54

Okrem plne výklopného displeja s uhlopriečkou 3 palce a rozlíšením 720 x 480 px je k dispozícii aj elektronický hľadáčik s rozlíšením 1 024 x 768 px so 100% pokrytím scény.

ZDROJ | Canon

Samozrejmosťou sú aj bezdrôtové modely Wi-Fi a Bluetooth pre komunikáciu s appkou Canon Camera Connect. Detailnú technickú špecifikáciu nájdete na webe výrobcu.

https://www.youtube.com/watch?v=hfcuBe18QI8

Canon EOS M50 je možné používať so všetkými objektívmi s bajonetom EF-M, s pomocou adaptéra je ale možné využiť všetky ostatné Canon objektívy.

Cena nového Canonu nie je pre náš trh zatiaľ známa. V predaji však majú byť dve farby tela – čierna a nezvyčajne aj biela.

ZdrojCanon

Komentáre k článku