Canon EOS M200 má lepší snímač a konečne aj 4K UHD video

ZDROJ | Canon

Canon po rokoch predstavuje vynovený model EOS M200, nástupcu najmenšieho CSC modelu M100 ešte z roku 2017. Novinka má hlavne nový snímač, ktorý je po novom schopný snímať aj 4K Ultra HD videá. Novinka má aj nový procesor či nové ostrenie.

ZDROJ | Canon

Canon EOS M200 patrí medzi tie najdostupnejšie CSC fotoaparáty na trhu. Má síce rovnaké rozlíšenie, ako predchodca, 24,1 Mpx, no CMOS snímač je vraj celkom nový. Ide o APS-C snímač s Dual Pixel zaostrovaním so 143 bodmi, ktoré má fungovať až do -4EV aj detekciou očí a ich trackovaním.  Snímač má citlivosť nastavenú na ISO 100 – ISO 25 600, resp. ISO 51 200 v rozšírenom režime.

ZDROJ | Canon

Procesoru pomáha najnovší procesor DIGIC 8. S ním novinka dokáže snímať rýchlosťou do 6,1 fps v plnom rozlíšení, resp. do 4 fps v plnom rozlíšení s preostrovaním.

RECENZIACanon EOS M100 má jednoduché ovládanie a výkonný hardvér

Novinkou je aj možnosť natáčania 4K Ultra HD videí pri 30 fps. Predchodca mal iba Full HD video. Samozrejmosťou je aj časozber, taktiež v 4K UHD.

Telo je rozmerovo rovnaké (108,2 x 67,1 x 35,1 mm, 299 g), odlišuje sa len v detailoch. Napríklad tlačidlo videa sa presunulo dozadu, mierne sa upravila štruktúra pogumovania apod. Zásadné zmeny Canon na novinke nerobil.

ZDROJ | Canon

Samozrejmosťou je tak plne výklopný displej s uhlopriečkou 3 palce a VGA rozlíšením. V jeho plnom vyklopení sa na displeji objaví aj tlačidlo na spustenie nahrávania videa. Je to vraj prvýkrát v histórii u Canonu. Zjednodušiť to má život najmä videoblogerom. Inak je spúšťanie videa celkom neprakticky na zadnej strane. Videá je navyše možné natáčať aj vertikálne, to sa zas hodí pre sociálne siete.

Canon EOS M200 má tak logicky aj množstvo efektov a filtrov v režime Creative Assist. Fotky je v aparáte možné dodatočne i upravovať. Samozrejmosťou je i Wi-Fi a Bluetooth. Cez appku od Canonu je následne možné fotoaparát nielen ovládať, ale si fotky a videá sťahovať aj do smartfónu alebo tabletu. V predaji bude v čiernej alebo bielej farbe. Cena by mala byť podobná modelu EOS M100, teda okolo 400 € za telo.

ZDROJ | Canon

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku