Canon EOS C500 Mark II ponúka nahrávanie videa v rozlíšení 5,9K

ZDROJ | Canon

Canon predstavil novú filmovú kameru EOS C500 Mark II, ktorá dokáže ukladať záznam vo formáte 5,9K Cinema RAW Light a desaťbitovom 4K 4:2:2 XF-AVC.

Nová kamera Canon EOS C500 Mark II využíva plnoformátový snímač CMOS s rozlíšením 5,9K, vďaka ktorému má byť podľa slov spoločnosti v spojení s procesorom DIGIC DV 7 ideálnou voľbou pre profesionálov, ktorí chcú produkovať video v rozlíšení 4K. Zníženie rozlíšenia pomôže kamere skvalitniť obraz a potlačiť šum.

ZDROJ | Canon

Novinka je prvou kamerou radu Cinema EOS, ktorá ponúka elektronickú stabilizáciu obrazu, konkrétne v piatich osiach. Kamera dokáže s podporovaným objektívom automaticky preberať informácie o ohniskovej vzdialenosti.

V prípade nepodporovaných objektívov je možné tieto informácie zadať ručne. Stabilizácia je kompatibilná aj s anamorfickými objektívmi.

Kamera je vybavená aj technológiou automatického ostrenia Dual Pixel CMOS Auto Focus. Samozrejmosťou je teda automatické zaostrenie stlačením tlačidla a tiež funkcia priebežného ostrenia.

ZDROJ | Canon

Ostriť je však možné aj dotykom na LCD obrazovke, pričom používateľ môže označiť, či má kamera ostriť na tvár alebo konkrétny objekt.

Canon EOS C500 Mark II okrem toho ponúka šírku expozície 15 EV a široký farebný priestor, ako aj vstavanú motorizovanú ND jednotku pre tvorbu záberov s nízkou hĺbkou ostrosti aj za denného svetla.

Záznam v spomínanom formáte Cinema RAW Light sa ukladá na karty CFexpress aj so simultánnym záznamom a ukladaním proxy videa. Prenos následne prebieha cez rozhranie 12G-SDI.

Okrem kompaktných rozmerov kamera ponúka aj pripravenosť na rôzne rozširujúce jednotky, konkrétne EÚ-V1 a EÚ-V2, alebo hľadáčiky EVF-V70 a EVF-V50. Jednotka EÚ-V1 pridáva rozhranie Genlock/Sync BNC, rozhranie Remote B pre diaľkový ovládač RC-V100 a Ethernet. Jednotka EÚ-V2 obsahuje okrem všetkých týchto rozhraní aj dva vstupy XLR a 12-pólové rozhranie Lens a úchyt pre batériu V-Lock s kontektorom D-tap s výstupom 24 V.

Nová kamera Canon EOS C500 Mark II bude v predaji od decembra. Cenu však v tomto momente nepoznáme.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku