Canon EOS C200 – profi kamera s profi 4K záznamom

ZDROJ | Canon

Canon po modeloch C100, C300 a C700 prichádza s ďalšou chuťovkou pre profi tvorcov videa. Nový model EOS C200 prináša nielen 4K rozlíšenie, ale aj nový formát Cinema RAW Light. Nechýba jeje špičkový dynamický rozsah, množstvo portov pre príslušenstvo, ale ani Wi-Fi.

ZDROJ | Canon

Canon EOS C200 je tak prvou filmovou kamerou systému Cinema EOS, ktorá podporuje nový záznamový formát RAW – Cinema RAW Light. Najnovší model tak vie poskytnúť rovnakú flexibilitu farebnej korekcie obrazu ako pri formáte Cinema RAW, ale s menšími nárokmi na objem uložených dát.

Zaujímavosťou je, že dáta sa ukladajú na internú pamäťovú kartu typu CFast 2.0 s kapacitou 128 GB. Na kartu je možné uložiť do 15 minút záznamu v top rozlíšení.

ZDROJ | Canon

Základom EOS C200 je Super 35 mm CMOS snímač s rozlíšením 8,85 Mpx pre 4K video. Novinka má ale až dvojicu nových obrazových procesorov Canon DIGIC DV6, ktoré umožňujú nahrávanie vo formátoch 4K UHD/50P MP4 a 4K DCI RAW.

Popri tom ale vie vytvárať snímky aj vo formáte MP4 a ukladať ich na pamäťovú kartu SDXC – v 4K UHD rozlíšení pri 150 Mbit/s a v 2K alebo Full HD rozlíšení pri 35 Mbit/s.

ZDROJ | Canon

Zároveň dovoľuje kontinuálne natáčanie s vysokou snímkovacou frekvenciou (High Frame Rate, HFR), a to rýchlosťou až 120 fps, no „len“ v rozlíšení Full HD a bez orezávania obrazu. Mnohých určite poteší systém automatického ostrenia v štýle Dual Pixel, ktoré Canon využíva v pokročilých zrkadlovkách.

https://www.youtube.com/watch?v=_FEGJhCUyRw

 

Poteší aj dynamickému rozsah 15 EV krokov v prípade formátu Cinema RAW Light a 13 EV pre formát MP4 (profily Canon Log a Log 3).

ZDROJ | Canon

 

Rozsah citlivosti čipu v rozmedzí ISO 100 až ISO 102 400 má zaisťovať výborný výkon aj v priebehu natáčania pri zlých svetelných podmienkach. Súčasťou novej EOS C200 sú aj vstavané optické neutrálne šedé filtre s rozsahom 10 EV v stupňoch po 2.

Novinke nechýba ani 4-palcový dotykový displej LCD s rozlíšením cca 800 x 600 px, ale ani elektronický hľadáčik s rozlíšením cca 960 x 640 px.

ZDROJ | Canon

 

Telo kamery váži len 1,4 kilogramu a tak je ju možné použiť aj na profi drony. Z konektorov nechýba 2x XLR, 2x 3,5 mm audio, digitálny AES/EBU, HMDI 2.0 (výstup), USB port, 1.BNC konektor či DC vstup pre externý zdroj.

Poteší ale aj Wi-Fi modul pre vzdialené bezdrôtové ovládanie či klasický Ethernet port na prenos súborov prostredníctvom protokolu FTP. Kompletnú a extrémne podrobnú špecifikáciu nájdete priamo na webe Canonu.

Cenu ani dostupnosť novinky Canon nezverejnil. Cena sa ale bude pohybovať v tisíckach eur, očakávame sumu okolo 7-8 tisíc eur.

 

 

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku