Canon EOS 80D – nová hračka pre nadšencov bez Ultra HD videa

ZDROJ | Canon

Japonský Canon predstavil novú zrkadlovku série X0D, nástupcu zaujímavého modelu EOS 70D. Canon EOS 80D mierne zmenil dizajn a vylepšil niekoľko parametrov. Škoda ale absencie čoraz populárnejšieho Ultra HD videa.

Canon EOS 80D 12
ZDROJ | Canon

V tele utesnenej novinky sa ukrýva nový Dual-pixel CMOS senzor s rozlíšením 24,2 Mpx, ktorému sekunduje procesor DIGIC 6. Aj vďaka tomu je novinka schopná snímač rýchlosťou do 7 fps.

Snímač veľkosti APS-C má citlivosť ISO 100 – ISO 16 000, v rozšírenom režime ju viete vyhnať na ISO 25 600. Na čipe je Dual Pixel AF, 45-bodový autofókus krížového typu s fázovou detekciou, ale aj AF systém s detekciou kontrastu.

Pozrite siNikon D7200 – top amatérska zrkadovka má konečne aj Wi-Fi a NFC

https://www.youtube.com/watch?v=PhdQLL-v6Sc

Merací snímač RGB + IR s rozlíšením 7 560 pixlov v 63 segmentoch detekuje viditeľné svetlo, ako aj neviditeľné IR svetlo a tým má poskytovať presné expozičné údaje.

Funkcia detekcie blikania zas zaručuje konzistentnú expozíciu aj pri fotografovaní pri blikajúcom umelom osvetlení. Nová funkcia nastavenia priority bielej zas pomáha vylepšiť vzhľad teplejších farebných tónov.

Canon EOS 80D 4
ZDROJ | Canon

Video je v pôvodnom rozlíšení, teda Full HD pri 50 fps. Škoda však absencie Ultra HD videa, ktoré by čip i procesor určite zvládli. Kameramanov poteší prítomnosť 3,5mm audio vstupu i výstupu, ale aj nový kit so špeciálnym novým objektívom 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM.

Ten využíva Nano-USM motory, takže je extrémne tichý s plynulým zoomovaním. Navyše si budete môcť dokúpiť aj tzv. Power Zoom Adapter PZ-E1 pre ešte jemnejšie ovládanie zoomu.

Canon EOS 80D 1
ZDROJ | Canon

Počas natáčania poteší aj 3″ plne výklopný dotykový displej v VGA rozlíšením. Na bežné fotenie sa ale viac hodí optický hľadáčik so 100% pokrytím a 0,95x zväčšením. Vo výbave nechýba Wi-Fi modul s NFC čipom pre rýchle párovanie so smartfónom či tabletom. Či Canon vylepšil aj mobilnú aplikáciu Canon Camera Connect nie je zatiaľ známe.

Telo má rozmery 139 x 105,2 x 78,5 mm, hmotnosť dosahuje 730 gramov. Telo sa bude predávať za cenu okolo 1 000 €. Kompletnú technickú špecifikáciu nájdete na webe Canonu.

ZdrojCanon

Komentáre k článku