Canon EOS 77D – malá zrkadlovka s výborným snímačom

ZDROJ | Canon

Prekvapenie. Canon predstavil novú zrkadlovku EOS 77D, ktorá má množstvo prvkov z modelu 80D, no nie je jej nástupcom, skôr nižším modelom. Canon EOS 77D padne do ruky ako uliaty a poteší i jeho cena. Pozreli sme si ho naživo priamo pri predstavení v neďalekej Prahe.

RECENZIACanon EOS 77D – prekvapenie na plnej čiare

Nezvyčajné označenie 77D má určovať, kam zaradiť túto novú zrkadlovku. Nie je to ani model 70D, ale ani 80D. Je to niečo medzi nimi. Napriek tomu ide o výborne vybavený fotoaparát pre náročnejšieho používateľa, ktorý ocení nový CMOS snímač aj v dostupnejšom modeli.

EOS 77D má totiž 24,2 Mpx APS-C CMOS snímač, ktorý je aj v modeli 80D. Na rozdiel od tohto modelu ale novinka ponúka citlivosť na úrovni ISO 100 – ISO 25 600, resp. ISO 51 200 v rozšírenom režime. Navyše využíva najnovší procesor DIGIC 7. Ten novinke dovoľuje snímanie rýchlosťou do 6 fps v plnom rozlíšení.

Na ostrenie používa 45- bodový hybridný autofókus (všetky body sú krížové), ktorý vie pracovať s duálnymi pixelmi, ktoré poznáme už zo starších modelov výrobcu. Rýchlosť uzávierky je od 1/4000 sekundy po 30 sekúnd, resp. Bulb.

Okrem hľadáčika je možné využiť aj 3-palcový plne výklopný LCD displej s VGA rozlíšením. Displej je samozrejme dotykový, takže mnohé funkcie či výber ostriaceho bodu môžu byť vykonávané rýchlejšie.

Samozrejmosťou sú PASM režimy, vlastné režimy, ale aj plná automatika a kreatívne režimy. Nechýba ani video, no stále len vo Full HD rozlíšení. To ponúka 60 fps snímanie, no poteší možnosť natáčania v HDR. Je na to špeciálny režim HDR Movie Shooting. Počas videa je možné využívať aj 5-osovú digitálnu stabilizáciu.

https://www.youtube.com/watch?v=RlAkNgFox9g

Canon EOS 77D je vybavený aj Wi-Fi b/g/n a Bluetooth 4.1 modulmi, pričom na rýchle párovanie nechýba ani NFC čip. Bluetooth pritom slúži na vzdialené ovládanie, Wi-Fi zas na zálohovanie fotografií do smartfónu či tabletu.

Rozmery novinky sú 131 x 99,9 x 76,2 mm (telo), hmotnosť podľa výrobcu dosahuje 540 gramov. O dostatok energie sa bude starať 1 040 mAh batéria. Tá má zvládnuť 600 záberov (CIPA).

Canon má však zjavne obrovskú zásobu miniUSB káblov, pod krytom je nielen miniHDMI, ale aj miniUSB port. Pod druhým krytom je vstup na mikrofón a konektor pre diaľkové ovládanie. Výrobca ho mohol ale nahradiť radšej 3,5 mm audio výstupom.

ZDROJ | Canon

Canon s novým fotoaparátom predstavil aj nový setový objektív EF‑S 18-55mm f/4-5.6 IS STM, ktorý má byť v tomto rozsahu ohniskových vzdialeností najmenším setovým modelom. Má necelých 62 mm a hmotnosť 215 gramov.

Novinka sa na trh dostane už o niekoľko týždňov. Cena je stanovená na sumu 899 € (telo).

 

ZdrojCanon

Komentáre k článku