Canon EOS 250D – dostupná zrkadlovka s novými funkciami

ZDROJ | Canon

Canon takmer po dvoch rokoch predstavil svetu nenáročných fotografov nový model, EOS 250D. Ten vychádza z predchodcu, modelu EOS 200D, no Canon na ňom čo-to aj upravil. Výsledkom je opäť štýlová zrkadlovka pre nenáročného s pomerne slušnou cenou.

https://www.youtube.com/watch?v=DPt96yTtUhc

Vo vnútri takmer nezmeneného plastového tela je osadený 24,1 Mpx APS-C CMOS snímač s 9 ostriacimi bodmi, ktorý využíva aj systém Dual Pixel AF, ale aj Eye AF na ostrenie „na oko“. Po novom má ale 250D novší procesor DIGIC 8. Škoda však, že kontinuálne snímanie ostalo na rovnakej hodnote, 5 fps.

ZDROJ | Canon

Snímač dosahuje citlivosti na úrovni ISO 100 – ISO 25 600, resp. ISO 51 200 v rozšírenom režime.

Pre nenáročných používateľov je k dispozícii samozrejme aj plná automatika s „umelou inteligenciou“, ale aj nové funkcie Creative Assist. Samozrejmosťou sú ale PASM režimy a snímanie do RAW.

ZDROJ | Canon

Plne výklopný dotykový 3″ TFT LCD displej je identický s predchodcom. Ponúka taktiež rozlíšenie 800 x 480 px. Optický hľadáčik má 0,87x zväčšenie.

Veľkou novinkou v tomto segmente je ale možnosť natáčania 4K Ultra HD videa pri 30 fps, ale aj časozberného 4K UHD videa. Žiaľ, pri 4K UHD videu má EOS 250D až 2,64x crop, čo neznie vôbec vábne. Na bočnej strane je navyše aj vstup na mikrofón. Slúchadlový výstup ale chýba.

ZDROJ | Canon

Rozmery novinky sú stále príjemných 122,4 x 92,6 x 69,8 mm, hmotnosť s batériou dosahuje okolo 450 gramov (bez objektívu). Na dáta slúži SDXC slot pri batérii. Tá má vydržať zhruba 1 000 záberov na jedno nabitie.

Nechýba ani možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou Canon Camera Connect buď cez Wi-Fi, alebo cez Bluetooth. Cez appku je následne možné ovládať aj mnohé funkcie fotoaparátu na diaľku. Detailnú špecifikáciu nájdete na webe Canonu.

ZDROJ | Canon

Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil. Tá sa ale bude pravdepodobne pohybovať okolo sumy 500 € za telo, podobne ako tomu bolo pri modeli EOS 200D. V predaji nebude len čierna, ale aj biela verzia v kombinácii so sivou.

ZDROJ | Canon

ZdrojCanon

Komentáre k článku