Canon EOS 200D – pre začiatočníkov, ale so štýlom

ZDROJ | Canon

Canon konečne predstavil štýlovú zrkadlovku pre nenáročných, ktorá nie je iba čierna. Hoci v predaji bude aj v tejto klasickej farbe, objaví sa aj v dvoch neprehliadnuteľných farbách. Navyše ponúkne celkom slušnú výbavu i cenu.

https://www.youtube.com/watch?v=p3ly6xID7FI

Canon EOS 200D je pomerne malá zrkadlovka (122,4 x 92,6 x 69,8 mm, cca 455 g) pre všetkých, ktorí nevyžadujú špičkové parametre a medzi hlavnými kritériami je aj cena. Tá začína na sume okolo 600 € za telo, o stovku viac by mal stáť set s 18-55 mm objektívom.

ZDROJ | Canon

V tele je osadený klasický 24,2 Mpx APS-C CMOS snímač, ktorý ale využíva technológiu Dual Pixel AF. Citlivosť snímača je od ISO 100 – ISO 25 600, resp. ISO 51 200. Na ostrenie je možné využívať 9-bodový autofókus.

ZDROJ | Canon

Na chod využíva najnovší procesor DIGIC 7, ktorý je ale akýsi okresaný, keďže novinke dovoľuje snímač rýchlosťou len 5 fps. Na väčšinu situácií to ale plne postačuje. Obmedzením je určite rýchlosť uzávierky od 1/4000 sekundy.

https://www.youtube.com/watch?v=SO8r38FlmRE

Samozrejmosťou je možnosť natáčania Full HD videí pri 60 fps v MP4 formáte. Využiť je ale možné aj časozberný záznam. Ten je možné nastaviť i sledovať cez mobilnú appku, ktorá sa k novinke pripája cez Wi-Fi, ale aj Bluetooth (BLE) pre neustále pripojenie. Nechýba ani NFC.

ZDROJ | Canon

Majiteľov poteší aj plne výklopný dotykový LCD displej, cez ktorý je možné nielen sledovať živý náhľad, ale využívaj aj na ovládanie menu. Navyše je v novinke aj akýsi režim pre začiatočníkov, takže sa v manuálnych nastaveniach nestratia. Displej má pritom jemné WVGA rozlíšenie.

ZDROJ | Canon

Kompletnú technickú špecifikáciu novinky si môžete pozrieť na webe Canonu.

V predaji bude nielen klasická čierna, ale aj biela a strieborná verzia novinky. „Farebnejšie“ verzie sú pritom omnoho zaujímavejšie. Na trhu by sa mal EOS 200D objaviť už toto leto.

ZdrojCanon

Komentáre k článku