Canon chce konkurovať Fujifilmu, predstavil vlastné instantné fotoaparáty

ZDROJ | Canon

Canon si zjavne povedal, že keď sa darí Fujifilmu s instantnými fotoaparátmi, bude sa dariť aj jemu. Po minuloročnej mikrotlačiarni Zoemini na Zink papiere japonský výrobca predstavil dvojicu fotoaparátov zo série Zoemini – S a C. Kvalitou ale veľmi neohúria, cena fotky tiež veľmi nepoteší.

Pozrite siFujifilm instax Square SQ20 – vytlačte si fotky okamžite po cvaknutí

ZDROJ | Canon

Canon Zoemini S

Vybavenejší model z novej dvojice je určený pre selfie maniakov. Mikroskopický snímač vo vnútri má 8 Mpx rozlíšenie, teda zhruba toľko, čo bežná webkamera na smartfóne. Chýba mu ale automatické ostrenie, to je len fixné. Plusom má ale byť lesklá kruhová plocha okolo objektívu, vďaka ktorej sa budete vidieť, ale aj kruhový LED blesk okolo nej z 8 LEDiek. To pre prípad, že budete v tmavom prostredí.

ZDROJ | Canon

Na ukladanie dát slúži microSD karta, no obrázky si môžete cez Bluetooth preniesť aj do smartfónu. Prekvapením je NFC čip vo fotoaparáte pre rýchle párovanie. Smartfón môže vďaka appke Canon Mini Print (Android aj iOS) slúžiť aj ako diaľková spúšť. Zároveň si môžete zo smartfónu vytlačiť svoje fotky na Zink tlačiarni v tele Zoemini S.

ZDROJ | Canon
ZDROJ | Canon

Tá využíva teplom aktivované Zink papiere, ktoré je navyše možné lepiť ako samolepku. Veľkosť fotografie môže byť 2×2, resp. 2×3 palce, teda zhruba 5 x 5, alebo 5 x 7,6 cm. Do tela Zoemini S sa zmestí maximálne 10 papierov Zink. Batéria s kapacitou 700 mAh má zvládnuť vytlačiť 25 fotiek. Na nabíjanie slúži microUSB port.

ZDROJ | Canon

Zoemini S má rozmery 121 x 80,3 x 21,5 mm, hmotnosť je 188 gramov. Predávať sa bude v troch farbách – ružovo zlatej, matnej čiernej a perleťovo bielej. Na trhu bude už čoskoro s cenou 169 €.

Pozrite siFujifilm instax SQUARE SQ10 – prvý instantný foťák s pamäťou

ZDROJ | Canon

Canon Zoemini C

Druhá instantná novinka od Canonu je o čosi slabší model s 5 Mpx snímačom bez selfie vychytávok. Prie tie má pri objektíve iba malé zrkadielko, v ktorom sa môžete pri fotení vidieť. Dáta je možné ukladať iba na microSD kartu. Bluetooth na spojenie so smartfónom chýba.

Batéria s kapacitou 700 mAh je ale rovnaká, zvládne aj rovnaký počet výtlačkov. Rozmery novinky sú takmer identické, 121 x 78,3 x 23,7 mm, výraznejší rozdiel je v hmotnosti – 170 gramov.

ZDROJ | Canon

Aj Zoemini C bude k dispozícii v rôznych farbách – žuvačkovo ružovej, čmeliakovo žltej, mätovo zelenej a morskej modrej. Na trhu bude koncom budúceho mesiaca s cenou 119 €.

Mimochodom, Zink papiere sa predávajú v baleniach od 20 ks. Za jeden papierik v závislosti od balenia zaplatíte zhruba 1 €.

ZDROJ | Canon
ZDROJ | Canon

ZdrojCanon,Canon

Komentáre k článku